Työttömänä on helppo käydä päiväkauppaa

pörsseissä! Kyllä se nyt helposti työnteon voittaa ja kun käyttää järkeänsä, niin rahaa tulee pirusti. Minäkin aloin aktiivityöttömäksi ja olen RIKASTUNUT. Ja pitääkö sitä muka Suomen pörssiin pelata, no ei tietenkään.
789
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Minäkin möin takavuosina hieman perämettiä pois ja aloin pelloomaan pimeästi DAXia ulkomaisen yhtiöni kaatta ja rahhoo on tullunna nin suattanasti.
Pääsinpähän pois Suomesta talvisin. No eipä Suomessa mittään tekemistä maanvilejijälle olis talavella ollukkaan.

Äänestä

Minä sain perinnön ja myin mehtät ja pellot ja pistin kaikki likoon kasinolla. Sen voin kertoa että enää ei tarttee. Rahhoo on niin että voin elää leveästi vaikka kymmene elämää.

Äänestä

Minä kenoan työttömänä ja rahaa tuloo ikkunoista ja ovista ja piipustakin veikkauksen porukka yrittää tunkea sitä.

Äänestä

Veikkaukset ja vedonlyönnit on hallussa.

Pokeria lähden seuraavaksi kokeileen.

Äänestä
  • Se on kuule vedonlyönti se mikä kannattaa. Ei tartte kouluija käyrä. Senkun pistää rahhot likoon!

    Äänestä

Tällä ollaan hyvvää pattaa anopin kanssa ja rahhoo kantaa salkulleen joka viikko ja enempikin toisi jos vuon ilkeäisin pyytää.

Äänestä

Hienoa+että+joku+menestyy+sijoittamalla.+Minäkin+olen+sijoitellut+vähän,+mutta+minulla+se+on+pelkkää+nappikauppaa.+Yli+10%+vuotiset+voitot+on+kumminkin+tulllut.Enimmäksen+kyllä+teen+kuutamourakoita,+siinähän+voitan+minä+ja+työnantaja.+Eläkekertymää+on+turha+miettiä,+kyllä+eläkkeet+kutistetaan+vielä+olemattomiin+vaikka+kuinka+olisi+eläkemaksuja+maksanut.+Tämä+tapahtuu+jos+yksikin+denari+on+elossa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sipilänserkku kirjoitti:

pörsseissä! Kyllä se nyt helposti työnteon voittaa ja kun käyttää järkeänsä, niin rahaa tulee pirusti. Minäkin aloin aktiivityöttömäksi ja olen RIKASTUNUT. Ja pitääkö sitä muka Suomen pörssiin pelata, no ei tietenkään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu