Ei lääkkeitä

Minulle määrättiin lääkkeitä sairastamaani skitsofrenia varten. Tämä aiheutti pahan ongelman. En saa enää yhteyttä Jumalaan, enkä Jeesukseen. Kadotin heidät.

Tämä on kauheeta.
Mitä teen.? Lopetanko lääkkeiden käytön?
6258
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Minulla on vastaavia kokemuksia. Lopetin lääkkeet ja sain taas yhteyden Jeesukseen.

Äänestä

Vaikka tunne on ettei ole yhteyttä Jumalaan, niin Jumalan Sanan mukaan se yhteys on voimassa. Kannattaa pitää lääkitys, jos sillä on muuten positiivinen vaikutus sairauden oireisiin.

Äänestä
  • Ei voi kohdata jumalaa, jos on lääkitty.

    Äänestä

Luulin tulleeni ateistiksi lääkkeiden vaikutuksesta. Lopetin lääkkeet ja olen taas uskossa.

1Äänestä
  • Kirjoittelu ja aloitus on selvää provoilua.

    Äänestä

Syö lääkkeitäsi rauhassa ja keskustele niiden vaikutuksista hoitavan lääkärisi kanssa. Sairautesi on nyt se, jota sinun pitää hoitaa ja siihen on hyvä käyttää kaikkia niitä keinoja, joita Jumala on mahdollistanut.
Sinun tehtäväsi on nyt vain levätä Jeesuksen sylissä, siinä saat olla, sinun ei tarvitse kokea mitään erityistä; tiedät, että olet Jeesuksen sylissä ja hoidossa - lepää siinä ja hoida itseäsi. Skitsofrenia on niin vakava sairaus, että sitä pitää hoitaa kaikilla niillä keinoilla, jotka Jumala on mahdollistanut. Lääkärit ja lääkkeet ja terapeutit ovat niitä hoitomuotoja, jotka Jumala on tuonut esiin tuonkin sairauden hoidossa.
Jumala on tarkoituksella nyt hiljaa elämässäsi, koska sairaus saattaisi vääristää Jumalan läsnäolon kokemuksenkin.
Jumala kuitenkin kantaa sinua nyt ja saat vain levätä hänen sylissään ja olla siinä - Jeesus ei vaadi sinulta mitään - sinä olet hänelle rakas.

Nuo edelliset lausunnot, jotka sanovat, etteivät käytä lääkkeitä, ovat pelkkää tarkoituksellista pilkantekoa - Jumala sulkekoon heidän suunsa, etteivät enää valheita kylväisi ja ajaisi ihmisiä kuolemaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Simo.HK kirjoitti:

Minulle määrättiin lääkkeitä sairastamaani skitsofrenia varten. Tämä aiheutti pahan ongelman. En saa enää yhteyttä Jumalaan, enkä Jeesukseen. Kadotin heidät.

Tämä on kauheeta.
Mitä teen.? Lopetanko lääkkeiden käytön?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu