Oletko joukkovainon uhri Helsingissä tai Turussa

Vertaistukea Helsingissä lau 10.3.2018 klo 16.00. . Kokoontumiset joka kuukauden toinen

lauantai. Paikka: RavintolaTeerenpeli Kampin keskuksen vieressä. Toien kerros, katettu terassi.
15492
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Tulen varmaan paikalle. Kyllä varmaan voin tulla Jyväskylästä. Läheinen lapsi joutui kammottavaan "sijaisperheeseen". Pahin kiusaaja oli talon muori, mutta myös hänen tyttärensä auttoivat äitiään kiusaamisessa ja kaltoin kohtelussa. He eristivät, halveksivat ja kiduttivat lapsia. Muori kyllä esitteli omia lapsiaan, kuten tanssitaiteilijaa, joka esityksen jälkeen näyttää nykyisin jäävän ryyppäämään kadulle. Nuoret pällistelevät ensin, kun nainen pyörittelee ranteitaan ja ottaa aina yhden askelen puolelta toiselle. Sitten hän jää juopottelemaan ja olemaan nuorille huonona mallina. Hyi hitto!

En pääse painajaisista, joita tuo vainoajaporukka jätti. Jos vaan pääsen, tulen Teeenpeliin.

Äänestä

Yllä oleva ei ehkä ole joukkovainoa siinä mielessä kuin tässä ryhmässä kohteena on. Saattaa kirjoittaja vinkkejä saada

Äänestä
  • Kyllä tuo kammottavan sijaisperheen porukka vainosi monella tavalla ja monessa paikassa. Eristi, ajoi pois julkisista tilaisuuksista yms. varsinkin "sijaisvanhempi" muori sekä kaksi hänen vanhinta tytärtään. Olivat olevinaan niin hienoa porukkaa hyväosaisten suuntaan, mutta huono-osaisia halveksivat. Nyt Suuri taiteilija kirjoittelee nimeään maahanmuuton puolesta olevaan addressiin, mutta tuo porukka suorastaan halveksi heillä sijoitettuna ollutta pakolaisnuorta. Nuori kärsi, kun hänen uskontoaan halveksittiin. Nyt olen nähnyt heidän allekirjoituksiaan netin addressissa. Kamalia esittäjiä, mutta kiusaavat huono-osaisia.

    Äänestä

Mitä vittua te ubeen porukka taas skitsoatte sieltä turusta???

Äänestä

Turussa jo sekoitetaan joukkovainotut eli Suomen targeted individuaalit Työstäkieltäytyjien liittoon, ilmeisesti.

Äänestä
  • Porvarit ja rahamiehet ne pahimpia työstäkieltäytyjiä on. Palkkaa kyllä nostavat mieluudti valtaisasti mutta jos oikeasti pitäisi jotain tehdä niin aletaan hirveä kiusanteko siitä että pitäisi jonkun palkatta niiden asioita hoitaa.

    Äänestä

Vielä ehtisi paikanpäälle.

Äänestä
  • Mikä saatana teitä vaivaa oikeen? Antakaa ihmisten olla rauhassa jumalauta.

    Äänestä

  • Kirveelletöitä kirjoitti:

    Mikä saatana teitä vaivaa oikeen? Antakaa ihmisten olla rauhassa jumalauta.

    valtio ja satanistit vainoaa joukkovainoa joukollavainoamista eli GANG STALKING jne vapaamuurarien johtamaa , ei muuta nykyään suomessa olekaan, ...

    Idiootti-paskliaiset tuntee olonsa hyväksi kun saavat vainota muita porukalla, kokevat olevansa jotenkin parempia...

    Äänestä

En ole uhri kenellekään

Äänestä

Lähes viereises baaris oli kidnappausyritys? Mikä jdngi siellä sekoilee?

Äänestä

Älkää ihmeessä menkö siihen ryhmään. Alkavat stalkata teitä. Niin kävi minulle. olsi ollut noita vainojia laumakaupalla jo ennestäänkin.

Äänestä

kYLLÄ OLEN. sOTE- JA MAAKUNTAUUDISTUS VAINOAA NIIN, ETTEN UNTA SAA.

Äänestä

TÄMÄ KAIKKI ON PERSUJEN SYYTÄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
VARMASTI ON PERSUJEN SYYTÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


vainonuhri kirjoitti:

Vertaistukea Helsingissä lau 10.3.2018 klo 16.00. . Kokoontumiset joka kuukauden toinen

lauantai. Paikka: RavintolaTeerenpeli Kampin keskuksen vieressä. Toien kerros, katettu terassi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu