Iso osa persuis lienee ns. tolkun ihmisiä, tai ainakin melkein. Tällä palstalla äänekkiompiä ovat kuitenkin pimeimmät hommafoorumilaiset, Suomi ensin -hörhöt ja MV-lehden ryssäntrollit, jotka haistattavat pitkät jopa Halla-ahon näkemyksille.
Onko persut hajoamassa taas?
Merkkejä_ilmassa
14217
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Näyttää että nykypersut hyväksyvät pöjimpiä ääriaineksia kannatuksen toivossa samalla tavalla kuin Soini sieti ja haali nykypersuja. Kuinkas sitten kävikään! Etteivät vaan pahimmat änkyrät olisi suunnittelemassa kaappausta seuraavssa puoluekokouksessa. Halla-aho on kyllä tuominnut MV-lehden, mutta siitäkös nämä vähät välittävät.
Jos uutinen on totta miksi suvakit sen salaa, pelon suvakkipopulistit määrää.
https://mvlehti.net/2018/03/10/eu-on-antanut-turvapaikan-terroristeille/
Mikä helvetin uutinen? Ei aloitusessa puuhta mistään uutisesta, ryssäntrolli!
Halla-ahon mieli muuttuu vielä moneen kertaan. Halla-ahoa odottaa Soinin kohtalo kolmen vuoden kuluttua. Sillä erolla, että Halla-ahon poliittiset uroteot pysyvät nollassa.
On hajoamassa kolmeen osaan: ISIS haara, Al Qaida haara ja natsien sukellusvenesodasta intoutuneet Madsenistit.
No jo on vasureilla puolueessa hajaannusta!!!
Puuttui vielä alkoholiin sekaantuneet arhinistit
Ei ihme, että kommentti on munaton, kun mieskin ilmoittautuu neutriksi.
Mitä tekemistä parilla palstan trollilla on Perussuomalaisten kanssa? Muuta kuin että häiriköivät heidän palstallaan.
Ei ole perussuomalaiset mihinkään hajoamassa, päinvastoin, nyt meillä on kasassa hyvä porukka joka puhaltaa yhteen hiileen
No ei nyt ainakaan mitään kritiikkiä ole tullut näitä palstan muka-persuja kohtaan. Koko puolue leimautuu helposti niiden mukaan.
Persuista ilmeisesti monikin haluaisi siirtyä sinisiin. eikä ihmekään
Moni haluaa siis lopettaa politikoinnin ja tulla kansan hylkäämäksi ja unohdetuksi???
Aloittaja on siinä kyllä oikeassa, että tyhjänpäiväiset paskanjauhajat ovat näkyvin osa palstan kirjoittajista. Vaikea sanoa, paljonko heitä on puolueessa edes vähääkään merkittävässä asemassa. Pilaavat he kyllä täälläkin asiallisten puolueen jäsenten ja koko puolueen mainetta.
Kyllä minuakakin on alkanut ärsyttää jotkut palstan vakiotyypit, joilla ei ole mitään asiallista sanottavaa. Joku onneton näkee vihervasurihirviöitä vaatekaapissaakin ja joku linkittää jatkuvasti avauksesta riippumatta MV-törkyihin. Nuo ovat puolueen vihollisia, ei tuolla tavoin mitään uskottavuutta saada.