Ovatko em. vain pelkkiä rahastuksen kohteita?
Millä perusteella maallikkojäsen (ei pappi ja eikä vanhin) pääsee Adventtikirkossa puhumaan?
Ovatko sapattikouluvihkot USA:sta peräisin (vast. jehovilla)?
- adventismi ei tunnu kestävän koetusta millään mittarilla kertoo taitavasta rahastuksesta ja eksytyksestä
- pelastaako änkyräadventismi uppoamasta?
Maallikot ja nimiadventistit puhujina?
8
211
Vastaukset
- rahanvoimallauskovat
Adventisti papit "tanssivat pillin mukaan" ja toimivat ainoastaan rahalla.
- rahastuspsygologiaa
Papit ovat liukkailla jäillä "luistelemassa".
Auttaako liukaski€lisyys ja psygologiasta tuttu k€huminen ja katt€€ttomat Taivaspaikat saamaan suur€mman sapattirahasaaliin?
- MuistaSapatti
Adventismi perustuu katteettomiin Taivaspaikka lupauksiin.
Tätä sanotaan Raamatussa valheenhengeksi ja käärmeen opiksi. - totuus_vapauttaa
Adventismissa eletään valheessa ja rakastetaan väärää profeettaa "adventtitotuuden nimessä".
- sapatilla rahastetaan ja Pyhästä Herran Sapatista ja Luomisen Muistomerkistä on tehty kirkkaimmin loistava käsky Taivaassa ja epäjumala.
- onko Sapatin Herra käskenyt jumaloida sapattia?
Pyhä Raamattumme:
"Ulkopuolella ovat koirat ja velhot ja huorintekijät ja murhaajat ja epäjumalanpalvelijat ja kaikki, jotka valhetta rakastavat ja tekevät." - pyhpyh234723794
Valheenne ei merkitse meille mitään. Mutta te joudutte niistä itse tuomiolle. Jumalaa ette pysty pettämään.
- HauhauPYHPYH
Pyhpyh kuuluu Flinkin adventtitotuuden fundamentalistiseen koulukuntaan.
"Ulkopuolella ovat koirat ja velhot ja huorintekijät ja murhaajat ja epäjumalanpalvelijat ja kaikki, jotka valhetta rakastavat ja tekevät."
PYHPYH HAUKKUU JA RÄKSYTTÄÄ KUIN KUNNON KOIRA.
- Nimiadventistitluopioina
Adventtikirkon pitää tiukentaa linjaansa. Jos ei palauta kymmenyksiä, niin pois vaan seurakunnan jäsenyydestä sellaiset uskottomat.
<<Millä perusteella maallikkojäsen (ei pappi ja eikä vanhin) pääsee Adventtikirkossa puhumaan?
Ovatko sapattikouluvihkot USA:sta peräisin (vast. jehovilla)?>>
Jos omaa hyvät puhelahjat ja oppi on seurakunnan hyväksymää linjaa eli Raamatullista. Myös sillä on merkitystä, pitääkö kuulijat puhujasta.
<<-- pelastaako änkyräadventismi uppoamasta?>>
Adventismi ei pelasta ketään vaan usko Jeshua Messiaaseen. Adventistit nimen omaan opettavat, että kaikki adventistit eivät pelastu ja että muissakin seurakunnissa tai vaikka ei kuulu mihinkään seurakuntaan, on niitä, jotka pelastuvat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1116916KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3886577Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei653317Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521282869Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082460Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään351940- 1251834
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro211697Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821367- 741257