eikä mistään pienemmästä päästä ne rikokset.
http://www.iltalehti.fi/politiikka/201803122200805954_pi.shtml
http://www.iltalehti.fi/politiikka/201803122200805954_pi.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Missä ajatusmaailmasi.
Tasapuolisuuden nimessä YLE uutisoimaan tätä SDP:n edustajan sotkua. Olispa kyseessä PerusSuomalaisten ehdokas huutasko yle pää punaisena sitä??
"Syytteessä esitetyn rikoksen luonteen vuoksi oikeudenkäynti pidettäneen suljetuin ovin."
Ja mitä suurimmassa määrin myös syytetyn poliittisen taustan vuoksi.
Oikeuslaitoshan on edelleen Tarja Halosen vaikutusvallan päivistä saastutettu poliittisella tuomarikunnalla ja lainopillinen koulutus tuottaa yhä demlahenkisiä lakimiehiä jotka suojelevat omanmielisiään. Tavoiteltavaahan tämän vapaamielisyyden hengessä on että pedofiliaakaan ei pidettäisi kovin tuomittavana.
Keskusta onvarmaan ennätysrikollisia.
Veropetturi sipililä ja nuorisosäätiön kaikkonen tuomittu jo.. ja edelleen keskustanlistoilla.
Samoin juhantalo.
Perpanssien siat on Suomen historian huonoin puolue ikinä!!! Siniset On petturi en kuningas takiaspuolueiden mätä minua!!
Ei tarvitse ihmetellä miksi persujen ajama rangaistuksien kovennus nimenomaan lasten seksuaaliseen hyväksikäyttöön liittyen ei mennyt läpi.Eduskunta täynnä demarien ja vihreiden pedofiiliporukkaa ja tosiaankin tuo haloskan aikaansaama mädätys oikeuslaitoksessa kruunaa kaiken.
Sosiaalidemokratia on hirvittävä aate, pilaa kenet tahansa.
Persut ovat pettäneet äänestäjänsä kaikissa vaaleissa.
Kokoomus onrikollisin puolue tuomiolla mitattuna ja kakkosena PS.