..ja Matikaisen "me ei tarvita enempää maaleja" mentaliteetin. Mistä ihmeestä se Erkka kaivoi tällaisen porukan kasaan. En ole Summas-fani mutta on pakko todeta että kyllä Leijonien laatu on pudonnut sitten viime turnajaisten. Itse olisin ainakin ottanut mukaan muutaman Kärppä pelaajan mutta nyt oli 80 % HIFK-JOKERIT-HPK pelaajia, eikä yhtään luonnollista johtajaa mukana.. ei tule mitään. Kyllä nyt tarvii löytää valmentaja joka on tehtäviensä tasalla.
Huonoin maajoukkue sitten 80-luvun...
Kiekko-fani
9925
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Jos pitäs valita Erkka tai Summanen
ni Summanen ois kyllä se oikee mies
tähän hommaan.
Suomella oli huonoin joukkue jäällä tärkeimmällä hetkellä jolloin ratkaistiin EM turnauksen loppuottelijat
Valmennusjohdon olisi pitänyt varmistaa etukäteen että saadaan Tukholman jäälle riitävän hyvä joukkue tuomaan turnauksen loppuottelupaikka
Mitä helvetin järkeä on paelata koko jääkiekkoa jos kaikki työn hedelmät hukataan ratkaisevalla hetkellä tuomalla jäälle huonoin joukkue
TAI ALPO SUHOSEN AJAN JOLLOIN LÄNSI-SAKSA KIUSASI SUOMEA.
Vituttaa kun harvoin täällä Ruotsissa näkee suomen pelaavan...ja kun ne kerran tänne tulee niin on sellainen C-porukka joka ei voi menestyä...hei täällä asuu paljon suomalaisia jotka myös haluaa nähdä suomen menestyvän oikeen paikan päältä !
juu ei voi kuin yhtyä edelliseen. vaan osasin odottaa tämmöisiä esityksiä sen jälkeen kun summanen erottettiin vaikka se onkin kyseen alanen sen toiminta mutta kuitenkin sai tulosta aikaseksi ja eikö sen pitäis olla se painavin asia mutta menneet on menneitä ja nyt eletää tätä päivää.
Erkka tuntuu olevan aika nyhverö kaveri.
Olis pitäny ottaa Hannes Hyvönen joukkueeseen tuomaan sitä kuuluisaa johtajuutta!
tyylinen kenttä pitäis olla taikka tsekkien hlinka-novy-pouzar.pospisil-kaberle vanhempi joka pelaa suomelle.JOS MÄ VALITSISIN PELAAJAT HIFK 20 PELAAJAA.TPS 22 PELAAJAA.TAPPARA 19 PELAAJAA.SAIPA 12 PELAAJAA.HPK 2 2-4 PELAAJAA.LUKKO 24 PELAAJAA.KALPA 24 PELAAJAA.JA JOKERIT 12 PELAJAA.SURFFAILIJAT JÄTTÄISIN TYLYSTI RANNALLE.
Olisihan niitä kärppäpelureita otettu, mutta kun ne jänikset (etunenässä Niinimaa) eivät pysty osallistumaan, koska on "loukkaantumisia". Kuitenkin liigaa pelaavat, perkele, täydellä väännöllä. Sitten ne jätkät sinne joudutaan ottamaan tältä akselilta.
Summanen vaan takasin johtamaan suomi taas voittoon!