johtuuko se siitä että tänne ei ole pesiytynyt niin haittamaahanmuuttajia kuin listassa oleviin muihin maihin,minusta niitä on liikaa kuitenkin.
Suomi on onnellisin maa tällä hetkellä
17
540
Vastaukset
- Sinnekaikkimenneeton
Hae kelaan töihin.
- pelkkää.pahaa.mieltä
Ei se onnellisuus ainakaan persuista johdu.
- ammuuhik
Kyllä minun onnellisuus johtuu sitä, että persut pienenee ja kun saadaan rasismille stop, niin jee
Ja nyt arvaamaan, että olenko;
marssilainen
okolainen
en. persu
sininen
hikinen
vasuri
pesuri
demari
femari
vai joku muu ( ammuu) - häpi.somal
ILta-Sanomissa oli mielenkiintoinen kysely artikkelin yhteydessä ja lähes puolet vastanneista ilmoitti, että eivät ole onnellisia. Tuo tulos suomalaisten onnellisuudesta ei siis perustu todellisuuteen.
- sisäsiittoinensuomi
suomalainen on silloin onnellinen kun on kontallaan paskassa
polla täynnä viinaa ja röhkii kuin sika
tai kun on täynnä kateutta ja katkeruutta ja etsii muista vikaa- a-arvio
hyvä vertaus
- iSOPERSEMERJaaaggg
Suomalainen on onnellinen kun ei ole isoperseistä Somaliakkaa pilaamassa maisemia .
- taaskusetus
Kukahan oli valinnut ja testannut ne joilta kysytään? Oliko taas Sipilän tollon sormet pelissä?
- rahaapoiskansalta
On tehnyt pärnerin rahan voimalla käteistutkimuksia, onnellinen rahanvalta.
https://yle.fi/uutiset/3-10102351
- Kylläpä_nakrattaa
Persut ikuisessa oppositiosssa ja kannatus alle 9 %. Siinä onnellisuuden ydin.
- jörömörö
Olen onnellinen,kun joku suvakki saa turpaansa tai ryöstetään monikulttuuristen toimesta.
Suomalaisten poliittistenpäättäjien pitäsi ottaa Tanskasta mallia,eikä Ruotsista, liittyen haitta maahanmuuttajiin oikeuksiin ja vaatimuksiin suomessa.Ilmaisen rahan jakaminen ilman vastinetta lopetettava.
- huonolta_näyttää
En minä ainakaan ole onnellinen tässä maassa: Sipilän keskusta ja Orpon kokoomus ajavat tämäm maan perikatoon Sote uudistuksillaan, toinen haluaa maakunnat omikseen ja toinen terveyspalvelujen yksityispuolen "pörriäisille" ja voittorahat veroparatiiseihin. Ei todellakaan hyvältä näytä, kumpikaan puolue ei osaa ajatella Suomen maan kokonaisetua vaan omia itsekkätä tavoitteitaan. Sääli!!!!
- AnttiPersuinen
Poikkeuksena persut, jotka näyttävät perin onnettomilta.
- Väärtteppäinen
Ja kuulostavat myös.
- tosio
Suomeen pesiytyneet maahantunkeutujat ovat kuitenkin onnellisia.
Olisin minäkin, jos ei tarvitsisi tehdä töitä, saisi ilmaisen lattiasta kattoon sisustetun asunnon, vaatteet, matkaliput, ruoat, terveydenhoidon, kulttuuripalvelut ja pelimerkkejä päälle niin paljon kuin tarvitsee! - kansa-sen-tietää
Persut ja persuismi vähenee.
Suomalaiset onnellistuvat rytinällä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745349Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3111240Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369711Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236511Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302229- 371629
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261510