Trumputtaja-Donald

Kummallista (jenkki)logiikkaa. Ensin asianajaja maksaa pronostaralle 130000 dollaria vaikenemisesta ja sitten väitetään että mitään ei ole tapahtunut pornostaran ja Trumputtaja-Donaldin välillä.
Miksi sitten maksettiin tuo summa jos mitään ei ole tapahtunut?

https://yle.fi/uutiset/3-10117409
196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eihan tuolla jutulla ole mitaan tekemista amerikkalaisen logiikan kanssa. Kyseessa on vain Donaldin aviorikos, sen peittely ja siita valehteleminen.
Etko jo tahan mennessa ole ymmartanyt etta mihinkaan Trumpin sanomisiin ei kannataa luottaa. Valehtelee ja keksii paastaan minka kerkiaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TrumpaliDon kirjoitti:

Kummallista (jenkki)logiikkaa. Ensin asianajaja maksaa pronostaralle 130000 dollaria vaikenemisesta ja sitten väitetään että mitään ei ole tapahtunut pornostaran ja Trumputtaja-Donaldin välillä.
Miksi sitten maksettiin tuo summa jos mitään ei ole tapahtunut?

https://yle.fi/uutiset/3-10117409

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu