Penispumpun käyttöohje

Verenkiertoa

Minulla on elektroninen penispumppu. Todella kätevä ja helppo piilottaa. Siihen kun työntää pienimmässäkin mitassa olevan kalun ja painaa nappia, niin kertalaakista on täysi stondis. Itselläni vain ongelmana se, kun on käyrä muna, niin terska tarttuu putken seinämään ja pituuden kasvaessa kaarevammaksi vain menee terakan pysyessä samassa kohdassa. Terskaan käy jopa kipeää seinämän hiertäessä. Jäykkänä olevaa kalua ei saa edes ravisteltua irti seinämästä.
Hyvä pumppu kuitenkin ja parempi kuin ne pumpattavat eli manuaaliset.
Mutta millaisia aikoja tuota kannataa käyttää päivittäin?

3

1672

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mä mietin kanssa tälläisen sähköisen penispumpun ostamista, onkohan tämä mistään kotoisin?
      https://www.shytobuy.fi/viaman-extendor.html

      Millä tavalla koet että tuo sähköinen on parempi kuin manuaalinen pumppu? Olisin kiinnostunut kuulemaan kokemuksia, ennen ostopäätöksen tekemistä. Oma kulli on kohtuu suora, tosin taipuu hieman ylöspäin. Mutta meinaatko että se terska jää ihosta kiinni siihen penispumpun sisäseinään? Kuulostaa hieman kivuliaalle :P

    • Pumppaaja54v

      Muista käytää vesipohjaista liukuvoidetta mielummin paljon kuin vähän pumpun kanssa, tuo vesi pohjainen voide on helpompi pestä pois pumpusta ja peniksestä kuin silikonia sisältävä voide. Mieti kumpi pumppu kannattaa hommata sähköinen/käsikäyttöinen se on ihan mieltymys kysymys, itse käytän mieluummin käsikäyttöistä.

    • kundi21:n antamassa linkissä sanotaan: "Ohjeistamme, että pyrit välttämään laitteen käyttöä veden lähettyvillä ja käyttämään sitä kahdesti viikossa, maksimissaan 40 minuuttia kerrallaan. Tarkempaa ohjeistusta varten löydät käyttöohjeet pakkauksen sisältä."

      Eikös siinä tullu ohjekirjaa mukana. Vai revitkö vaan paketin mäkeen ja kyrpä sisälle heti? :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      229
      5806
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      78
      4689
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      80
      3478
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      245
      2926
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      146
      2699
    6. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      175
      2152
    7. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      256
      1623
    8. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      1155
    9. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      28
      1078
    10. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      1076
    Aihe