Onnellinen kuin sika sonnassa

- Minä muutin Suomeen ja nyt olen kuin sika sonnassa, sanoo Suomeen muuttanut maahanmuuttaja. Tuoreen tutkimuksen mukaan Suomi on onnellisin maa, mutta kenelle? Maahanmuttajilleko?
173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

"Sika sonnassa"? Oliko tuo hyvä vai huono juttu?
Sika on lisäksi siisti ja älykäs. Sika ei ikinä menisi esim. Rypemään sontaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suimionnela kirjoitti:

- Minä muutin Suomeen ja nyt olen kuin sika sonnassa, sanoo Suomeen muuttanut maahanmuuttaja. Tuoreen tutkimuksen mukaan Suomi on onnellisin maa, mutta kenelle? Maahanmuttajilleko?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu