Tyylikkäät asut, huoliteltu ulkoinen habitus, tyylikkäästi kampaajan laittamat hiukset, hän onkin puolueensa puheenjohtaja, esikuva kaikessa.
Ihanaa nähdä kohta Sari Essayah
kyselytunti
366
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ewww... no naismakunsa kullakin.
Itse en tuosta täydellisyyteen ja virheettömyyteen viimeisen päälle hiotusta, robottimaisesta Essayahista syty.
Hänellä on paksut nilkat ja yleensäkin jalat paksut eli turvonneen näköiset.
Onhan Essayah tyylikäs ja hyvännäköinen, mutta mielestänimyös hyvä poliitikko. Monesti erittäin järkeviä mielipiteitä. En kuitenkaan tähän mennessä ole äänestänyt kristillisiä, koska heillä on joitakin hyvin vanhanaikaisia mielipiteitä, joita en kannata.
Vaikka en itse heitä äänestä, on mukavaa, että johtajana on Essayahin kaltainen maltillinen ja järkevä ihminen, joka pystyy toimimaan vaikka vasemmiston kanssa samassa hallituksessa tarvittaessa. Olen huomannut, että lukuunottamatta niitä muutamia vanhoillisia kantoja, he ovat muuten hyvin nykyaikaisia ja rohkeita ottamaan kantaa silloin, kun asia niin vaatii. Osoittivat selkärankaa ns. aktiivimallista äänestettäessäkin.
Ei minulla ole Räsäsestäkään pahaa sanaa sanottavana, vaikka monet tuntuvat suorastaan vihaavan häntä. Hänelläkin oli ne muutamat mielipiteet, joista en voi olla samaa mieltä, mutta muuten hyvin järkevä ja asiallinen ihminen hänkin.