erillaisia avustuksia huh,huh.
https://mvlehti.net/2018/03/15/katso-tuet-mamutusta-edistaville-jarjestoille-veikkausvaroista-vuonna-2018/
https://mvlehti.net/2018/03/15/katso-tuet-mamutusta-edistaville-jarjestoille-veikkausvaroista-vuonna-2018/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei helvetti. Pelkästään Veikkausvaroista lahjoitetaan tuhansia euroja jokaista matua kohti. Ja muut sossun ja valtion avut päälle.
Suomen kaikista yrittäjistä neljäsosa tienaa alle 1000 €/kk, ja puolet alle 2000 €/kk.
Suomen kansaa terrorisoivat matut saavat enemmän rahaa kuin pienyrittäjät jotka raatavat usein yli 9 tunnin työpäivää. Ei täsä touhussa ole mitään järkeä.
Kävin tänään apteekissa.
Edessäni oli maahanmuuttaja lääkeostoksilla. Ei pojan tarvinnut edes lompakkoa vilauttaa kassalla.
Useampi lääkärin määräämä reseptilääkepaketti kädessään ja jokin paperilappu, joka ilmeisesti kelpasi maksun suoritukseksi.
Kysyin kassaneidiltä, että eikö noiden maahanmuuttajien tarvitse maksaa lääkkeistä mitään. Sain vastauksen, että ei niiden kaikkien.
Kiva siinä on sitten kantasuomalaisena ostella ja maksella kalliita lääkkeitä.
Kauankohan tätä veronmaksajien varojen jaettavaa riittää?
Voi vittu, on tämä sairasta touhua SAATANA