Osaako joku liikkumisen asiantuntija ja nahkapenkkiekonomisti selittää vielä kerran miksi tää ei toimi takseille?
VR laski hintoja, ennätystulos!
Buahahahahahaha
10362
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Taksi(autoilija)+on+ammatinharjoittaja,+VR+taas+kuljetusyhtiö.+Jos+ammatinharjoittaja+laskee+hintaa+vaikkapa+50%+lla+ja+sen+johdosta+saa+lisää+asiakkaita,+hän+joutuu+nykyisen+10+tunnin+asemesta+tekemään+töitä+20+tuntia+ja+tulos+ei+kasva+vaan+pysyy+samana.
Jos+VR+laskee+hintaa+,lisäkustannus+on+pelkästään+se,+että+lisätään+junan+pituutta+jotta+kaikki+halukkaat+mahtuu+mukaan.+Tää+on+varmaan+vaikee+ymmärtää+mut+yritä+ees.
Haha että sä olet tyhmä 😂
Tässä on niin monta virhettä, että ei ihme että kyseinen nahkatakkiekonomisti on vain todellisuudessa surkea taksikuski.
Et ota huomioon nopeampaa tolpan etenemistä, paluukyydin todennäköisyyttä jne. Yritä uudelleen.
Kuule laita nyt vaan nätisti niitä tamppooneja siihen Citymarketin hyllylle. Mieti siinä samalla vaikka sitä mihin niitä laitetaan. Äitis on varmaa ylpee susta kun oot saanut niin hienon työpaikan. Suojatyöpaikkakin on hieno asia.
Oot niin tyhmä että tää sulle kommentointi tuntuu vähän siltä kun hakkais vammaista. Ei kovin reilulta. Toivottavasti pääset kuntouttavaan toimintaan mukaan. Tsemppiä!
Sinähän se olet itse varsinainen ruudin keksijä. Onnea ja menestystä tyhmyytesi parissa. Kyllä äitisi on varmasti sinusta ylpeä. Sukusi tosin häpeää sinua.
Ei varmasti tunnu kivalta syntyä geenialtaan matalaan päähän ja olla sukusi geeniroskis. Tsemppiä!
Ai ruudin_keksijä? Opettelisit edes kirjoittamaan. Yrityksesi loukata lähinnä aiheutti myötähäpeää. Onks sulla tiliä, mihin voisi laittaa vähän rahaa?
jos sun isäs ois kolmen promillen kännissä tajunnu käyttää kumia aikoinaan siellä lähiön paskaräkälän vessassa, en joutuisi nyt kirjoittamaan tätä viestiä.
Tässähän se tuli. Työnteko ei kiinnosta. Jos nykyisen elintason pitoon
tarvitaan muutama tunti lisää työtä, niin alkaa vituttaa. Tavallinen
työntekijä on joutunut alentamaan palkkaansa ja tekemään pidempää
työpäivää. Tästä saa sen käsityksen että taksikuskit pitävät itseään
muita parempina ihmisinä. Taisi muutos osua oikeaan osoitteeseen.
Onhan se nyt yhtä helvettiä, jos vuosikymmeniä on saanut nauttia
olevansa muita parempi ja nyt yhdessä päivässä kaikki muuttuu.
Ennen sai ajaa uudella mersulla köyhien kävellessä. Nyt joka pitsa
kuski alkaa ajaa taksia ties millä rottelolla ja puoleen hintaan.
Paljon tulee traumatisoituneita vanhoja kuskeja, jotka joutuvat
kokemaan oikean työnteon ja siitä saatavan suuren palkan.