Silta romahtanut floridassa, suurtuho

Kriisiryhmiä perusteilla pitkin suomea. Kirkkomme ovet avoinna julistaa arkkipiispa Lappi. Ykösuutinen ylellä aamulla? Mikähän ihmemaa tämä jenkkilä oikein on suomen medialle, pressa vaaleja kommentoidaan neljävuotta kerralla, trumpin sekoilut aina mediassa, tosin peruu huomenna, ym. Tälläkin viikolla hukkunut välimereen kymmeniä, jos tuhansia, kukaanhan ei tiedä, tuskin mainitaan. Menkää sunnuntai aamuna kirkkoon suremaan floridan siltaa.
20290
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Sillan romahtaminen Ameriikassa on taas hyvä syy ottaa Afrikan matuja täysylläpitoon.

1Äänestä

Hurja silta kiva haistella kaasuja kävellen opinahjoon?

1Äänestä

Suomessa on romahtanut vasta eläinsuoja ja joku Duudson-kyhäelmä lumikuorman painosta.

1Äänestä

onko jo ylen uutisissa ollut tuiman näköinen asiantuntija selittämässä, miten tämä johtuu ilmastonmuutoksesta?

1Äänestä
  • Ei ollut eivät tienneet että onko kysymys lumikuormasta. Ei uskallettu tutkia asiaa.

    Äänestä

Komeat on palomiehillä nuo tötteröt tuollapäin : D . Katsoin ensin että mikä ihmeen pokaali tuon päähän on isketty mutta se mitä ilmeisimmin onkin kypärä ( hillitöntä naurua)....

1Äänestä
  • Lasten pesuammeenahan toi menisi mukavasti.

    Äänestä

Uskottava on, klo 8 ylen uutiset, ulkomaan aiheet Floridan silta ja suurilla minuuteilla. SPR lähettää koneellisen apua, telttoja, lääkäreitä sekä lennun, mtv,n aamukoiran, soinin koiran etsimään katastrofia alueelta uhreja.

Äänestä

Sillan romahtaminen venäläisten aiheuttamaa. Todisteita ei ole, mutta asia on selvä ilman todisteitakin.

Äänestä

Pääuutinen on silti suomalainen, Patrik Laine syötti maalin.

Äänestä

"Tälläkin viikolla hukkunut välimereen kymmeniä, jos tuhansia, kukaanhan ei tiedä, tuskin mainitaan."

Valtamediassa tykätään uutisoida ennemmin huonoja uutisia kuin hyviä.

Huonot uutiset kun myy paremmin kuin hyvät, siksipä matuhukuista harvemmin uutisoidaan...

Äänestä
  • Välimeren elintasoturistiliikeenteelle on saatava loppu!!!!!!!!
    Ellei EU tiedä miten, ottakoon oppia maista missä se tiedetään esim. Australia, Kanada ja muutama muu nimeltä mainitsematon maa. Toimiihan se näissäkin maissa.

    Jos Austraalia olisi ottanut kaikki tulijat vastaan, olisi siellä loppunut elintila jopa aporginaaleiltakin.

    Olen realisti en raisti.

    Äänestä

#propablyhighlikelyrussia

Äänestä

Elokuvaan ainekset, pääosia esittämään läskisiä jenkkejä, kepun Saarikko ja sininen jo valmiiksi siis kuollut Soini.

Äänestä
  • Musiikki Simon and Garfunkel - Bridge Over Troubled auto Water, kuollut narkomaani esittää junalla paikalle sattunut berner

    Äänestä

Kaunis betonisilta romahti, ruma terässilta olisi turvallisempi.

Äänestä

Onkohan sinne toimitettu Olkiluodon jätebetonia?

Äänestä
  • Onkos Trumpp kävellyt sillalla, tai jotenkin muuten vaikuttanut sillan romahtamiseen? Mitä mieltä Yle on?

    Äänestä

Trump on alkanut rakentamaan infrastruktuuria

Äänestä

Keskivertoamerikkalainen painaa 100 kg.
Kulkijoita oli liikaa, venälästen vika tottakai.
Hiilidioksidiveroja olisi myös pitänyt maksaa enemmän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ollaan.rähmällään kirjoitti:

Kriisiryhmiä perusteilla pitkin suomea. Kirkkomme ovet avoinna julistaa arkkipiispa Lappi. Ykösuutinen ylellä aamulla? Mikähän ihmemaa tämä jenkkilä oikein on suomen medialle, pressa vaaleja kommentoidaan neljävuotta kerralla, trumpin sekoilut aina mediassa, tosin peruu huomenna, ym. Tälläkin viikolla hukkunut välimereen kymmeniä, jos tuhansia, kukaanhan ei tiedä, tuskin mainitaan. Menkää sunnuntai aamuna kirkkoon suremaan floridan siltaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu