Gepap liha, vai oliko se kepap?

Seonmualima

Käytin appiukkoo kepappiravintolassa. Hiukka huonokuulo hänellä ja niin pois päin. Voe olla pikkusen muutahi takana, vaen sitähän ei passoo sannoo nykysin.
Tuumas vain siellä ravintelissa, jotta: Minähän en Kepartin lihhoo syö.
Lähettiin kunnon suomalaesseen ruokallaan. Paistetut muikut ja perunamuussi. Ei ollu valittamista.

8

215

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Marinoituna.kiitos

      Immeinenhä on sitä mitä se syöpi. Jouluna sikkoo syyvään ja piäsiäisen aikkoihin kohtsillee se sit on lammasta lauhkeeta. Terveysintoilijat ja vegaanitatit ovat vihannesten ja muun kasvis kulinaarin ja lystin puolustavvii. Tullookoha heistä pitkän piäliten siten vihannesaivvoi?
      Mitteehä tuo immeinen sitten, siten onkhaan, lihhoo vaiko vihannes? Horsmattii taas ens kesänä kukkii. Voe että on kivvoo syyvvä kaikkee. Leskiinlehtiin ja hirven vasanni murreeta. Tuo lihahimo se on vuarallista ku se sattuu liikkaa nuoreen tietyissä piireissä.

    • aitaympärille

      Lieksalainenhan onpi mitä hän naipi, elikkä lapsi!

    • Muistt

      1982 kevättalavella velpoejan kansa syöttiin paestetut muikut perunamuussilla Kaatrahovissa het iltapäevän aluksi. Oli muute hyvvee.
      Illemmalla Irwin laalo ja huastel meijän kansa, kun eivät antanna tarjoelliit viinnoo ennee kansantaiteilijalle, pelekkää vishyvettä. Joten hän lopetti laalun, mutta porinaa riitti loppuyöksi. Lieksalaeset oli kännissä. Hirveesti porukkoo.

    • Junnitinjunnin

      Juntit ne täällä vääntää paikallista. Näyttää siltä, ettei päässä pyöri muu kuin ryyppääminen ja mamut.
      Kun seuraa noita keskusteluja niin eipä ole ihme jos Lieksalla menee huonosti.

      • Valittaen_totean

        "Näyttää siltä, ettei päässä pyöri muu kuin ryyppääminen ja mamut."

        Se on vielä pientä omaan päähäsi verrattuna missä ei ole pyörinyt muu kuin kusipyörre jo ennen kuin tulit ihmisten ilmoille rääkymään äitisi revasta.
        Vaan mitäpä sinä kiljunjuontiin ja runkkaukseen muuta tarvitsetkaan.


    • Ruuhessa.rasse.huutaa

      Ostin tänään ukille piippurasseja. Kaupan täti hymyili.

    • kaikki.on.halal

      Oliko ne halal rasseja ne piipunrassit? Minä ostin tänään halal lumikolan ja kolaan halal lunta!

    • Kepap on oikein, turkkia äidinkielenään puhuvien mukaan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      402
      4841
    2. Olen Päivi Räsäsen puolella

      En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit
      Maailman menoa
      475
      2991
    3. Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen

      Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin
      Maailman menoa
      129
      2591
    4. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      192
      2527
    5. Nuhteettomia edustajia

      Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no
      Politiikka
      229
      2519
    6. "Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."

      Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –
      Maailman menoa
      59
      1605
    7. Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...

      ...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a
      Maailman menoa
      585
      1514
    8. Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus

      Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii
      Luterilaisuus
      469
      1341
    9. Huumeliika mellastaa Suomussalmella

      Varastanut S-marketissa, jopa kolme kertaa päivässä. Päätekijä pitänyt kuumeorjanaan naistaan useita vuosia. Mies potki
      Suomussalmi
      14
      1313
    10. Ihana sinä (m)

      Oispa kiva nähdä sua. Uskomatonta, miten paljon sä pyörit mun ajatuksissa. Oonkohan mä sun mielessä? Haluaisitko nähdä v
      Ikävä
      42
      1060
    Aihe