Kunnioitan suuresti IPUa

IPU-on-ainoa

IPU edustaa ainoana puolueena suomalaisten mielipidettä. Se on aina pysynyt puolueettomuuslinjalla kun muut puolueet ovat suomettuneet toinen toisensa perään.Ne ovat veljeilleet Venäjän,Saksan , USAn ja Ruotsin kanssa.Niin tälläkin hetkellä kun erehtyivät EU-jäsenyyden puoleen.Aina tämä on johtanut suuriin ongelmiin kun on unohdettu kansan mielipide demokratiasta piittaamatta.Luuseripuolueet pelaavat yritysten etujen mukaan kansaa vastaan.Tyypillistä oli Kekkosen ja Keskustan valtakausi jolloin elintasomme pilattiin N-liiton kanssa vehkeilemällä. Ennen sitä touhuttiin natsien kanssa mikä johti lähes katastrofiin. Nyt on pelattu Saksan ,Italian ja Ranskan kanssa talous nurin EUssa jossa valtaa pitää EKP italialaisen mafian ottein. Nyt on kansan omaisuus ja tulevaisuus tuhottu velka ja elvytyspelillä jota presidentti ja pääministeri kilvan kehuvat. Ikäänkuin kukaan ei ymmärtäisi että eväät ovat lopussa. Peli merkitsee omaisuuden suurjakoa ja lopuksi kansan velkoja jotka äänestäjät ovat joutuneet takaamaan .Missään maassa ei tällaista ole ennen tehty eikä tapahtunut.Eduskuntapuolueet ovat härskistirosvonneet suomalaisten omaisuudet korruptioveljilleen.

1

169

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihmerationalisointia

      Jo Pesosen aikana varoitimme tästä kansan kuppaamisesta. Nyt Sipilän hallitus on ryhtynyt moninkertaisesti rosvoamaan kansaa kaikin mahdollisin keinoin. Valehtelusta on tullut keino tehdä rahaa niille joiden kanssa valtaväki seurustelee. Vaikka EU/ EKP ryhtyi ennennäkemättömän mittavaan setelirahoitukseen niin Sipilän hallitus pystyi vain viime vuonna nostamaan BKTn vajaan 3%n nousuun. Tuhlatun ja ryöstetyn rahan mukaan nousun olisi pitänyt olla 7 vuoden ajan joka vuosi 10%. Siis lähes kaikki se elvytysraha on valunut kankkulan kaivoon rikkaille verohelpotuksiin ja tukiaisiin. Tavallinen kansa köyhtyy koska se on pantu maksamaan kaiken tukiaisvirran rikkaille. Kansantalous putoaa ja kansa köyhtyy ,vaan Sipilä valehtelee sen nousevan ja työttömyyden poistuva.. Syynä kaikkeen on kansansivistyksen romahdus. Enää ei edes haluta miettiä tulevaisuutta vaan hallituksen opastuksella otetaan perskännit ja unohdetaan eilinen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      210
      994
    2. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      49
      834
    3. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      73
      731
    4. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      192
      708
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      65
      632
    6. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      556
    7. Panettaako sua

      Yhtään?
      Ikävä
      45
      540
    8. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      37
      513
    9. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      503
    10. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      77
      493
    Aihe