FATIM DIARRAN TUOMIO VIHAKIRJOITUKSESTA VIIPYY???

Missä viipyy tuomio Helsingin vihreiden kaupunginvaltuutetun Fatim Diarran 3.11.2017 Facebookissa kirjoittamasta erittäin solvaavasta ja panettelevasta vihakirjoituksesta maaseudulla asuvaa kansanryhmää vastaan , kun tästä Diarran raisistisesta vihakirjoituksesta on tehty useampia rikosilmoituksia poliisille?
19435
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Todettu syyntakeettomaksi ja täyttäymmärrystä vailla olevaksi , syytesuojan antavan ihonvärinsä vuoksi.

Äänestä
  • Ainakin Fatim Diarran 3.11.2017 kirjoittama hullu ja rasistinen vihakirjoitus Suomen maaseudulla asuvaa kansanryhmää vastaan tukee tuota kommenttiasi erittäin vahvasti?

    Äänestä

  • Fatin on rasisti joka tulee tuomita oikeudessa vihapuheessta.

    Äänestä

Fatimahan romautti vihreiden kannatuksen kirjoituksellaan. Pitäisikö mieluummin palkita vaikka b.n..nilla.

Äänestä

Eikö se suomalaisia halveksiva pällinaama, aivopesty paksujalka landepaukku ole jo poistunut viheriäiden kuvioista? Jos ei, niin seuraukset näkyy kyllä vaaleissa! Paitsi että puheenjohtajansa myös hipoo sellaisia älykkyyden puutelukuja että ei ole ennen nähty, saati hyväksytty!

Äänestä

Matuaktivismi paskassa ja sen seuraamuksissa kärvistelevä maa on sellaisen käytännön vallassa, että vihapuhetta on ainoastaan kantaväestön näitä haitallisia vieraslajike heinäsirkkalaumoja kohtaan esittämä kritiikki - ei näiden vieraslajikepirujen kantaväestöön kohdistuva käänteinen rasismi vihapuhe.

Vieraslajikkeilla höystetty viher-nuorisoräkäjärjestö, vai mikä rasmus-ryhmä se nyt olikaan, noudattaa tätä käänteisrasismi käytäntöä.

Päihdeongelma räkäpilluaatteen vallitessa tapahtuvaa 'meillä on unelma' utopiaa, muutama munamarttakin siinä kouhkaa mukana hengaten.

Äänestä
  • Juuri näin.

    Äänestä

Teitäkin seurataan,,

Äänestä

Ja arvaas kahdesti, kiinnostaako joidenkin nettiräkäläjä rikollisten - eli vieraslajike tuontiapinoiden ja muiden sen henkisten - kyttäämiset ja nettisittiäimiset, jos voisin niin järjestäisin välittömästi napin otsaan koko paskarevohkalle. Sekä itse tekijöille, että mukana hengaajille.

Polonium pillerikuuri voisi myöskin olla ihan hyvä vaihtoehto.

Äänestä

Jos Lieksan peräkamarin runkkareita nyt vähän tölvii, niin ei se mitään vihakirjoittelua ole. Äitinnekin vaan tykkää kun teitä kurmootetaan.

Äänestä
  • Suvakki menee nyt vaan sinne lieksan vokin käytävännurkkaan pyllistämään sille partavauvalle, jälkkäriksi sitten järjestää nassikalle pullaa:)!

    Äänestä

Tulette näkemään että mitään tuomiota ei koskaan tule!

Mutta jos joku kirjoittaa että kaikki musulmaanit ovat sekaisin kun seinäkello, niin kirjoitus poistetaan

Äänestä
  • Näin näyttää olevan täällä vihervasemmistolaisessa matuhyyssäyssuomessa.

    Äänestä

Kuvitteleeko joku päättäjä vielä että tällä suomalaisten halveksimisella, epäreilulla sensuurilla ja suoranaisella suomalaisille valehtelemisella saadaan mitään hyvää aikaiseksi? Milloin suomalaisesta veronmaksajasta on tullut välttämätön paha?

Äänestä
  • Juuri näin. Totta kommentoit.

    Äänestä

Tämä asia tulee nyr vaan pitää pinnalla, muuten asia unohtuu!

Asiasta tiemättömille: Tämä fatim diarra syyllistyi kaikkien Suomalaisten haja-asutusalueilla asuvien syyllistämiseen pedofiliasta!
Onko oikein, että tutkinta ei etene9?

Äänestä
  • Ei ole oikein ja siksi tämän Fatim Diarran rikosasian oikeuskäsittelyn viipymistä pitää useimpien tiedustella säännöllisesti poliisilta.

    Äänestä

Fatim Diarra on ruskeaihoinen eivätkä Suomen lait näin ollen päde häneen.

Äänestä
  • Miten niin eivät päde?

    Onko tuo jokin uusi salaliittoteoria?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaperhana kirjoitti:

Missä viipyy tuomio Helsingin vihreiden kaupunginvaltuutetun Fatim Diarran 3.11.2017 Facebookissa kirjoittamasta erittäin solvaavasta ja panettelevasta vihakirjoituksesta maaseudulla asuvaa kansanryhmää vastaan , kun tästä Diarran raisistisesta vihakirjoituksesta on tehty useampia rikosilmoituksia poliisille?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu