Putin tunnusti kemiallisten aseiden käytön

Koska venäläinen valehtelee aina, niin on sataprosenttisen varmaa, että Venäjä teki myrkkyiskun keskellä Britanniaa ja uhriksi joutui kymmeniä viattomia siviilejä!
http://www.ts.fi/uutiset/maailma/3882371/ABC Skripalit myrkytettiin auton ilmanvaihtojarjestelman kautta Putin Roskaa potya ja holynpolya syyttaa Venajaa

11

290

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oikea_osoite

      Kaiken takana on ISIS, joka ymmärrettävästi kostaa Briteille niiden pahat teot.

      • AleppokinPaskana

        Ai nyt te Pietarin trollit puolustelette jo isistäkin. No aika laiskastihan venäjä on tuota terroristijärjestöä vastaan taistellutkin, vaikka kyllä muuten riehuu Syyriassa minkä kerkeää.


    • Hulivilivoo

      2.ms:ssa russakoiden liittolainen oli aluksi natsisiat. Afrikassa liittolaisena oli mm. diktaattori siad Barre, Kuubassa terroristi Castro, Aasiassa massamurhaajat idi amin ja Pol pot, sekä maailman suurin massamurhaaja kiinalainen kommunisti Mao.

      Joten kyllä murhaamisvimmaa on tuotu esiin kaikkialla. Ja venäläisten kiinnostus käsittämättömiin julmuuksiin on koko maapallon tiedossa.

    • eikieltänyt
    • mietin-tätä-näin

      Onko teille tullut mieleen että tämä oli vain poliittista ajojahtia?
      Siellähän oli pressan vaalit. Tämä tarkoitus oli sotkea ja vaikuttaa vaaleihin.
      Ei muuta. Kohta selviää varmaankin, että mitään myrkkyä ei ollutkaan vaan se oli vanhaa olutta, mitä olivat juoneet.
      Luuletteko todella, että se olisi noin ilmeistä, jos joku haluttaisiin päiviltä?
      Mitä väliä oikeastaan edes on jollain ex-agentilla? Olisihan se voitu hoitaa jo aikoja sitten tai vaikka vaalien jälkeen. Miksi juuri nyt???
      Liian läpinäkyvää minusta.
      Veikkaampa, että Putin on parasta mitä Venäjä on saanut pitkiin aikoihin.
      Trolliksi joku tietenkin alkaa pian nimittelemään, sillä eihän Suomessa(kaan) saisi puhua asioista ja ajatuksistaan.
      Putin on ollut hyvä pressa koko kautensa. Ukraina soti itsekseen ( sisällissota) johon Venäjä otti osaa Krimin alueella. Siellä oli nimittäin niiden tukikohtia ja asevarastoja.
      Minusta se valloitus oli pakko tehdä. Mitä mieltä te olette? Olisiko ne ohjukset ja muut olleet hyviä kapinallisten ja muiden sotahaluisten (ulkopuolisten) käsissä???

      • PsykoPutin

        Putin ei kaihda patologisena kriminaalina ihmisuhreja vaalityössäänkään.


      • Antropoloooki
        PsykoPutin kirjoitti:

        Putin ei kaihda patologisena kriminaalina ihmisuhreja vaalityössäänkään.

        Esinahan ja ajattelun konteksti?


      • Anonyymi

        Tyypillinen trollin kirjoitus. Kaikki tietävät kuin "rehelliset" vaalit siellä oli. Paitsi venäläiset itse.


    • pomatom

      Onneksi sivistyneet länsimaat hallitsevat myrkkynsä ja tietävät siitä kaiken. vaikka onhan se hiukan kummallista, miksi sivistysvaltiot niitä myrkkyjä kaapissaan pitää, jos niitä ei mihinkään tarvitse. Napalpam terveisin lännenhuiput.

    • sianakentti

      Keskustelun aloittaja syyllistyy kemiallisten aseitten käyttöön.
      Julkista piereskelyä pitäisi välttää.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

      Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
      Maailman menoa
      415
      2912
    2. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      77
      2263
    3. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

      Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
      Ikävä
      113
      1788
    4. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      192
      1499
    5. Milloin tapasit kaivattusi

      ensimmäistä kertaa? 💸
      Ikävä
      77
      1482
    6. Mitä on eilen sattunut?

      Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
      Suomussalmi
      27
      1457
    7. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      109
      1445
    8. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
      Suomalaiset julkkikset
      19
      1343
    9. Oletko mokannut

      Kaivattusi suhteen koskaan?
      Ikävä
      80
      1297
    10. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      41
      1281
    Aihe