Eli eturenkaissa on huomattavasti vähemmän nastoja kuin takana, mutta talvirengaspakko on jo poistunut, onko sillä enää merkitystä?
Onko se laki tullut voimaan että jos päästöt pahasti pielessä, menee auto ajokieltoon?? Mistä muista syistä yleensä tulee ajokielto?
Aina jännittää katastus kun vanhoilla romuilla joutuu ajaan...
Katsastus lähenee, muutama kyssäri.
5
280
Vastaukset
- glother
Jos nastaero on yli 25% niin kylkyvika vaikka ei tarvirengaspakkoa, nypi nastat pois niin kelpaa jos pintaa 1,6mm ja muuten ok.
ajokieltoa on tarjottu ennenkin jos päästöt pahast pielessä co 6 % tai k yli 4,,,
jarruputket poikki/vuotaa, pahat vauriot tai ruosteet pyörätuennassa niin ajokieltoa saa. - Cruzeideri
Mikset vaihda kesäkumeihin katsastukseen? Vai eikö ole niitäkään?
- akseliasiaa
Laita toinen eturengas taakse, ja toinen takarengas eteen, näin on akseleilla sama nastamäärä, eikä katsastus puutu asiaan.
- justjoojoo
Ei kannattaisi kommentoida kun ei mistään mitään tiedä. Aina verrataan parhaaseen renkaaseen huonointa, riippumatta akseleista.
- Skkskdjjdj
Ainakin Lahtelaisen autotalon katsastusmiehen mukaan nastaeroon ei puututa katsastuksessa enää helmikuun puolivälissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834473Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243228Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt392894Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1172697Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172549- 162540
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka432487Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132285MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142075Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281727