Sotahullun Staputlerin tauti näyttää "vaalivoiton" myötä vain pahentuneen, sillä nyt hän määräsi reservijoukot 2 kuukautta pitkiin kertausharjoituksiin. Kyllä Staputler ihan tosissaan haluaa sitä, että Nato-joukot liippaavat häntä nenuun. Sitten se älämölö vasta alkaakin, kun NATO antaa Venäjälle pienen näpäytyksen, mutta itsehän Staputler nyt kerjää kuonoonsa.
Staputlerin tulevasta valtakaudesta tulee täysi katastrofi. Venäjän talous tulee täydellisesti romahtamaan, ja sen jälkeen saamme Karjalan tyhjänä takaisin. Pitääkin ottaa oikein ryyppy Karjalan palautumisen kunniaksi.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000005610135.html
Tauti vain pahenee?
4
193
Vastaukset
- PutinHyväONTsaari
Unohtuko taas pillerit ukonräähkä. Kun on kuset housussa Venäjän Krimin voitonjuhlasta?
En minä mitään pillereitä käytä, sillä terveyteni on vielä hyvä. Otan kuitenkin aika usein ryypyt Karjalan tulevan palauttamisen kunniaksi, ja tämä toimenpide pitää minut niin hyvässä lyönnissä, että pillereitä ei tarvitse koskaan nauttia.
- Vääräräänet
Staputlerille 8 miljoonaa väärää ääntä vaaleissa...että silleen
Staputler Hitlerin polulla?
Sotahullu Staputler on tukevasti idolinsa Hilterin polulla. Staputler hyödyntää samalla tavalla Pieterissa olevia jalkapallokisoja kuin Hitlerkin hyödynsi Berliinin Olympialaisia vuonna 1936. Muutaman vuoden päästä kisoista Staputlerkin saattaa aloittaa uuden maailmansodan, kuten Hitlerkin teki vuonna 1939. Hankalien kuvioiden kautta se Karjala näyttää palautuvan takaisin Suomelle.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201803212200828161_ul.shtml
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201803212200828489_ul.shtml
https://yle.fi/uutiset/3-10127351
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1438405Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1067586Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot1255819Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1035698Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1214862Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1472720Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys642536Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e91547Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol91505Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2341464