Fortum veroluikuroi

698
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Lasketaan veroja niin luikurointi loppuu.

Äänestä

Pakko kiertää veroja miten muuten niille pomoille voidaan maksaa miljoona boonuksia.

Äänestä

Häpeällistä valtionyhtiölle.

Äänestä

Tällä tavalla syntyi Irlannin talousihme, nousu ja tuho ja nopea nousu uuteen kukoistukseen EU:n pelastuspaketilla.

Äänestä

Toteuttaa Sipilän unelmaa.

Äänestä

Ei mitään tekemistä verosuunnittelun, veronkierron kanssa. En usko.
Hajaantukaa, ei mitään nähtävää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


xlhfghfg kirjoitti:

Irlannissa. http://www.iltalehti.fi/talous/201803212200826113_ta.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu