Tein ostoksen cdon verkkokaupasta. Maksoin laskun ajallaan. Minua alkoi karhuta eri yhtiö, että en ole maksanut. Ryhdyin selvittämään asiaa niitä karhuja lähettäneen yhtiön kanssa. Sieltä ilmoitettiin, että minun pitää maksaa heille ja itse selvittää cdon suuntaan. Näin toimin. CDON ei ole palauttanut minulle heille menneitä rahoja.
CDON asiakaspalvelu kyseli minulta monta kertaan erinäisiä asioita ja ilmoitti, että ei huolta rahat palautetaan. Ei ole näkynyt. Eikä enää ole asiakaspalvelu ollut yhteydessäkään, kun olen kysynyt, että kauanko kestää rahojen palautus?
Mikä avuksi?
CDON.COM laskujen maksu
4
1421
Vastaukset 4
- KerranKusivatSilmään
CDON asiakaspalvelusta ei voi puhua, aikanaan palveluna. Itse tilasin 4 tuotetta ja sain 3 - vika oli minun kun menin tilaamaan heiltä tuotteita. Tämä vika on helppo korjata, jatkossa en tilaa heiltä yhtään mitään ja kehoitan kaikkia tuttuja tekemään saman.
- Naulan__kantaan
Näin osuvia kommentteja en olekaan aikaisemmin kuullut tästä tv-sarjasta.
- Sellaista_ns_palvelua
Itse kerran erehdyin tilaamaan ko. puljusta, tuote tuli (viallisena) palautus homma tökki heti alkuun ja pelleily loppui kun alkoivat karhuta ajoissa jo kertaalleen maksettua tuotetta.
Laitoin vastauksena s-postin jossa liitteenä ko. laskun suoritustosite ja ilmoitin että jatkossa tallennan ja tulostan KAIKKI heidän kanssaan asioidut keskustelut mahdollisia oikeustoimia varten. Loppui karhut muttei koskaan tullut mitään viestiä ja asiasta jo reilu neljä vuotta. - Anonyymi
Mistä saan loppusaldon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121394
- 45921
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50746Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r133704- 70676
- 67626
- 53607
- 55565
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.107519Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20500Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e100482Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32478- 34477
- 5468
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?118466- 52462
Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 49447
- 52413
- 42410