Myrkytysmurha

kjhgfdswer

Onko mielenkiintoinen kaksoisagentin myrkytys keskustelu poistettu liian arkaluonteisena.

11

391

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lillepo

      Luulenpa paremminkin ettei se suuremmin kiihdytä suomalaisia kotimaan uutisia enempää. Engelsmannithan kammoavat kaikkea `ulkomaista` vainoharhaisesti ja uutisointi on sitä myöden.

    • Myrkytys on järjestetty CIA:n toimesta, kuten monet muutkin kataluudet. Nyt ei taida hommasta tietää edes USA:n presidenttikään.

      • historianlöyhkä

        Britannia on nyt niin syvällä että hallituksen koetettava vetää huomiota ja eurorahvaan myötätuntoa tällaisella irvokkaalla jamesbond tempulla. Usan ja brittien tapaus taas osoittaa etteivät imperiumit kuole kauniisti.


    • xxxgggfff

      Venäjähän siitä on tuomiolla. Trollit kirjoittelee aatteensa mukaisesti. Totuus toisarvoista.

    • Riskiammatti

      Kaksoisagentin työ taitaa olla riskialtista, eikä oikein kukaan halua sympatisoida sellaista ammattilaista.

    • importanty

      turhaa hälinää. useimmissa maissa annetaan kovin mahdollinen tuomio maan petoksesta. suomessa max elin kautinen. Yhdysvalloissa odottaa kuoleman tuomiota 5 vankia. armeian vankilassa. venäjä toimi ainoalla mahdollisella tavalla. olihan kyseessä korkea arvoinen sotilashenkilö kaksoisagenttina.

    • Karjalankuldakägönen

      Oli mitä oli, mutta Karjalassa se ei tapahtunut.

    • IhmeImpiä

      Olisipa outoa jos myrkytys selviäisi Ukrainan tekemäksi .

      • rrryyysssä

        Trollitkin jo myöntää sen Venäjän tekemäksi. Huolestuttavaa on sen ulottuvan läntisiin demokratioihin joissa sananvapautta ja ihmisoikeuksia on pidetty arvossaan.


    • SeAvarakatseinen

      Joku myrkytetyn sukulainen tuikkasi kostoksi Siperiassa "momitoimitalon" tuleen! ?

      Kierre jatkuu!

    • TämäOnHermosotaa

      MiksiTätäTapahtuu

      29.3.2018 23:50

      Uusi
      Tuo skripalin keissi vaikuttaa kyllä lavastukselta. Ovat kuulemma jo toipumassa. Lisäksi myrkytyspaikka ja tapa on vaihtunut jo varmaan 5 kertaa.

      Herää kysymys, oliko koko myrkkyä olemassakaan. Liian paljon nyt kyllä juttu muuttuu sitä mukaa kun huonot lavasteet paljastuu.

      Tottakai tekisi mieli epäillä Venäjää. Mutta tässä on kyllä niin paljon lavastuksen hajua, että suorastaan pelottaa mitä Euroopan sydämessä on tapahtumassa, ja miksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2125
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      335
      1333
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      94
      1265
    4. Mitä tekisit jos näkisit täällä viestin joka on varmasti sulle

      Olisit siitä 100% varma.
      Ikävä
      157
      1168
    5. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      68
      981
    6. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      948
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      899
    8. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      858
    9. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      26
      832
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      799
    Aihe