Lahkoseurakunta on maksanut

korvauksen ja asia sovittu vaiettavaksi.
Lahko oli maksanut miljoonia uhkasakkoa kieltäytyessään esittämästä asiakirjoja.

Lue

https://veljesseura.org/foorumi/viewtopic.php?f=1&t=8712
5125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mieleenkiintoisinta näissä on se, että tavalliset todistajat eivät tiedä näistä mitään ja heidät on ohjelmoitu suhtautumaan niin, että nämä ovat pelkkiä valheita.

1Äänestä
  • Olet oikeassa, vaikka Jehovan todistajat lukevat näistä uutisista, he kieltävät kaiken eivätkä puhu asioista keskenään.

    Käsittämätöntä touhua, miten tämä aivopesu on onnistuttu tekemään.

    Tulevaisuudessa lahjoituksia tullaan tarvitsemaan entistä enemmän, näitä tapauksia tulee lisää ja se on kallista.

    1Äänestä

  • Uusin ohje järjestössä onkin yrittää kaikilta vanhoilta ihmisilta saada perintö testamentattua järjestölle - on sisäpiiritietoa. Sitä yritetään aktiivisesti aivopestä vanhat ihmiset uskomaan, että järjestö on oikea paikka lahjoittaa kaikki omaisuus, etenkin jos perilliset eivät ole JT-uskovia. Selitetään, että perillisille ei pidä antaa mennä omaisuutta, että järjestön hyväksi pitää kaikki antaa. SYY on kun perilliset eivät ole järjestössä mukana

    Äänestä

TÄMÄ LAHKO PITÄISI LAILLA KIELTÄÄ, VANHUKSET AIVOPESTÄÄN JA PIENET LAPSET. KAIKKI JOTKA IRTAUTUVAT TÄSTÄ SULJETAAN SUKULAISISTAAN POIS. EI SAA TAVATA TERVEHTIÄ EIKÄ OLLA MISSÄÄN TEKEMISISSÄ. VOIKO SAIRAAMPAA OLLAKAAN. VANHUKSILTA HUIJATAAN PERINNÖT JA LYPSETÄÄN RAHAT ENNEN KUIN HAUTAAN PÄÄSEVÄT.

Äänestä

sisäpiiritieto 24.3.2018 19:27

"Uusin ohje järjestössä onkin yrittää kaikilta vanhoilta ihmisilta saada perintö testamentattua järjestölle - on sisäpiiritietoa. Sitä yritetään aktiivisesti aivopestä vanhat ihmiset uskomaan, että järjestö on oikea paikka lahjoittaa kaikki omaisuus, etenkin jos perilliset eivät ole JT-uskovia. Selitetään, että perillisille ei pidä antaa mennä omaisuutta, että järjestön hyväksi pitää kaikki antaa. SYY on kun perilliset eivät ole järjestössä mukana "

Näinhän on toki ollut tähän astikin.
Ohje merkinnee voimakkaampaa toimintaa. Vanhukselta ei hyväksytä kieltävää vastausta, vaan asia otetaan uudelleen esille. Tarjotaan kahvi ja konjakki ja otetaan taas testamenttiasia esille....

Herrick Åberg kirjassaan Nykyajan Baabelin orjat kertoo kuinka värväysvaiheessa jo henkisiltä voimiltaan heikentyneeltä värvättävältä ruvettiin kirjoituttamaan testamentti. Lahko oli voittanut oikeusjutun perillisiä vastaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nunneija kirjoitti:

korvauksen ja asia sovittu vaiettavaksi.
Lahko oli maksanut miljoonia uhkasakkoa kieltäytyessään esittämästä asiakirjoja.

Lue

https://veljesseura.org/foorumi/viewtopic.php?f=1&t=8712

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu