Narrit lomalle

Hokia

Taitaa sattua ja kovasti M.Niemi ja muu narripellejoukkue. Mutta siitä huolimatta.......hyvää kesälomaa,BUAAAAAHHHHHAHHHAAAA!!!!!!!

5

1672

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Skööbi

      Kesäloma??? Öööö, tota noin, MM-kisat pelataan 4-20.5 joten Jokereista vapautui hyvissä ajoin leiritykseen ja tottakai lopulliseen joukkueeseen kova nippu pelaajia. Näin näppituntumalla sanottuna Laten tiimiin voi nimetä Jokereista maalivahdin, 2-3 pakkia, 6-8 hyökkääjää, siitä ei kahta sanaa! Leijonien kultajahti sai mahtavan potkun tästä Suomen parhaan joukkueen epäonnisesta putoamisesta, siitä ei kahta sanaa! Olympiakisa katastrofi unohtuu kun hurrataan MM-kultaa Jokerien (ja Leijonien) kauden huipennuksessa, siitä ei kahta sanaa! Ja olen varma että Jokereille kateelliset "kesäloman" toivottajatkin hurraavat Mörkö-Markon, Opan, Joren, Pistol-Lepin ja kumppaneiden tykityksille.

    • Anonyymi

      Aika hyvi kesälomalaiselta Mörkö Anttilalta kun ratkaisi leijonille MM:n v.2019!!!!
      Pääsi juntitkin juhlimaan!!!!!! Go Mörkö go!!!

    • Anonyymi

      Miten originaalia, jotenkin jaksaa hämmästyttää, kuinka vuodesta toiseen jaksetaan samaa jargonia, miettiikö nämä kommentoijat laisinkaan, kuinka banaaleja he ovat? Jokerit putos ekalla pleijarikieroksella 6:s pelissä, pari kertaa on päässy tokalle rundille ja viime vuonna tokalla rundilla pudottiin mestareille 6:s pelissä. Jotenkin tuntuu, että täällä ei nyt oikein ymmärretä, miten hyviä jengejä nuo KHL:n huippujoukkueet ovat, ei niitä helpolla voiteta, ei Jokereiden rosteri ole lähelläkään mitään 6:n parhaan KHL -joukkueen rosteria, silti nillä sijoilla roikutaan. Jokerit tekee parempaa tulosta/materiaali, kuin mikään KHL joukkue ja se johtuu siitä, että jengi on suomesta ja pelaa hyvin yhteen. Sen sijaan että kaikki jauhaa paskaa Jokereista, niin siitä pitäs olla edes vähän ylpeä, koska se pärjää hyvin paljon vähemmällä, mitä kilpailijat olemalla suomalainen.

      • Anonyymi

        Hovinarreja rahoitetaan bulvaanin kautta Venäjältä juuri sen sen verran että saavat hoidettua sen KHL:n narrinroolinsa mutta ei tietenkään enempää. Putinin propagandaviihteessä on roolijako kuin ammattilais-showpainissa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hovinarreja rahoitetaan bulvaanin kautta Venäjältä juuri sen sen verran että saavat hoidettua sen KHL:n narrinroolinsa mutta ei tietenkään enempää. Putinin propagandaviihteessä on roolijako kuin ammattilais-showpainissa.

        Osittain noin, mutta pääasia on aiheuttaa eripuraa ja hämmennystä. 10 milj eur/ vuosi ja sillä saadann aikaseks melkosen iso vastakkainasettelu ja julkinen eripura, jengi avoimesti vittuiklee toisilleen ja vähättelee toisten merkitystä, mahtaa venäläisiä naurattaa ja oiein urakalla. Vastaavassa tilanteessa toisella puolella nauraisin itseni tärviölle tyyliin...vit..n ap...t


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      282
      8383
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      67
      5040
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      281
      4400
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      60
      3037
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      1
      2496
    6. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      3
      1880
    7. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      5
      1757
    8. Ajattelin silloin

      että jos olet kiinnostunut, ihan oikeasti, niin kuulen sinusta vielä.
      Ikävä
      111
      1755
    9. TTP avajaiset

      Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja
      Haapavesi
      40
      1653
    10. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      1620
    Aihe