matut johtaa Jokelaa.
Katso jokelalaisten ilmoitustaulu.
Kantaväestö on heille riesana.
Johtaako??
4
287
Vastaukset
- ne-joutaa-pois
Kaikki suomalaiset vois muuttaa pois Jokelasta, niin me saatais rauhasa kehittaa Jokelaa oikeaan suuntaan ilman rasismia ja syrjintaa. Jos tulee tiukkapaikka, niin voidaan ne finskit ajaa pois lievaa vakivaltaa kayttaen.
- häipykäätäältä
Ruotsi onkin jo menetetty samasta syystä. Mutta kauan ette täälläkään kukkoile, teidät pannaan aktiivimallilla väkisin työhön tai opiskelemaan tai tuet katoaa ! Onneksi persut ja todella isänmaalliset pelastaa Suomenkin vielä tollaiselta kuona-aineelta !
- Paitsi_että
häipykäätäältä kirjoitti:
Ruotsi onkin jo menetetty samasta syystä. Mutta kauan ette täälläkään kukkoile, teidät pannaan aktiivimallilla väkisin työhön tai opiskelemaan tai tuet katoaa ! Onneksi persut ja todella isänmaalliset pelastaa Suomenkin vielä tollaiselta kuona-aineelta !
Persut ovat katoamassa kartalta ja "isänmaalliset" eivät edes pääse kartalle, seuraavaa hallitusta johtava SDP panee ensi töikseen aktiivikyykytysmallin päreiksi. Revi siitä.
- Suomies
Jännä juttu että meitä suomalaisia syntyy tapaan plöp..........plöp......plöp......plöp................pl......plöp.............plöp.
ja näitä muita plölölölölllöplölöolöplölölölpölölölöplöplöplölölöllölöplöplö.......jne
Kohta ei auta kapinoida, me kun ollaan lähitulevaisuudessa harvinaisuus tällä pallolla.
Jossain Lontoossa asuu enemmän ihmisiä kuin Suomessa, joten vielä on hivenen tilaa täälläkin ainakin kun käyttää rexonaa...ja pitää turvan tukossa, eikä tuijota.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tyttäreni kuoli lihavuusleikkaukseen.
Miettikää kuiten 2 kertaa, ennenkuin menette lihavuusleikkaukseen.34286521 Eurolla 35 euroa, 1.5x minimikerroin, 0x kierrätys ja minimitalletus vain 5e!
Noniin nyt pamahti sitten VB:ltä älyttömän kova tarjous ensitallettajille. Euron panoksella 35 euroa jos kokkishown voit12551Viiimeinen viesti
Sinulle neiti ristiriita vai mikä nimesi sitten ikinä onkaan. Mulle alkaa riittää tää sekoilu. Oot leikkiny mun tunteill692328- 1791945
epäonnen perjantain rikos yritys
onpa epäselvä kuva, tuolla laadullako keskustaa tarkkaillaan lego hahmotkin selvempiä161522Yllätyspaukku! Vappu Pimiä rikkoi vaikean rajapyykin yllättävässä bisneksessä: "Nyt hymyilyttää...!"
Wau, onnea, Vappu Pimiä, upea suoritus! PS. Pimiä tänään televisiossa, ohjelmatietojen mukaan hän on Puoli seiskassa vie91371- 1121337
Suomessa ei ole järkeä tarjota terveyspalveluita joka kolkassa
- Suomen väestötiheys 1.1.2022 oli 18,3 asukasta maaneliökilometriä kohden. - Uudenmaan maakunnassa asuu keskimäärin 181791307RÖTÖSHERRAT KIIKKIIN PUOLANGALLA.
Puolankalaisilla tehtävä ryhmäkanne itsensä yleintäneistä rötöstelijöista, sekä maksattaa kunnan maksama tyhmän koplan j601300Kirjoitin sinulle koska
tunnen sinua kohtaan niin paljon. Sydäntäni särkee, kun kätken ihastumisen, kaipauksen, sinua kohtaan tuntemani lämmön j421207