matut johtaa Jokelaa.
Katso jokelalaisten ilmoitustaulu.
Kantaväestö on heille riesana.
Johtaako??
4
356
Vastaukset
- ne-joutaa-pois
Kaikki suomalaiset vois muuttaa pois Jokelasta, niin me saatais rauhasa kehittaa Jokelaa oikeaan suuntaan ilman rasismia ja syrjintaa. Jos tulee tiukkapaikka, niin voidaan ne finskit ajaa pois lievaa vakivaltaa kayttaen.
- häipykäätäältä
Ruotsi onkin jo menetetty samasta syystä. Mutta kauan ette täälläkään kukkoile, teidät pannaan aktiivimallilla väkisin työhön tai opiskelemaan tai tuet katoaa ! Onneksi persut ja todella isänmaalliset pelastaa Suomenkin vielä tollaiselta kuona-aineelta !
- Paitsi_että
häipykäätäältä kirjoitti:
Ruotsi onkin jo menetetty samasta syystä. Mutta kauan ette täälläkään kukkoile, teidät pannaan aktiivimallilla väkisin työhön tai opiskelemaan tai tuet katoaa ! Onneksi persut ja todella isänmaalliset pelastaa Suomenkin vielä tollaiselta kuona-aineelta !
Persut ovat katoamassa kartalta ja "isänmaalliset" eivät edes pääse kartalle, seuraavaa hallitusta johtava SDP panee ensi töikseen aktiivikyykytysmallin päreiksi. Revi siitä.
- Suomies
Jännä juttu että meitä suomalaisia syntyy tapaan plöp..........plöp......plöp......plöp................pl......plöp.............plöp.
ja näitä muita plölölölölllöplölöolöplölölölpölölölöplöplöplölölöllölöplöplö.......jne
Kohta ei auta kapinoida, me kun ollaan lähitulevaisuudessa harvinaisuus tällä pallolla.
Jossain Lontoossa asuu enemmän ihmisiä kuin Suomessa, joten vielä on hivenen tilaa täälläkin ainakin kun käyttää rexonaa...ja pitää turvan tukossa, eikä tuijota.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1223835Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta163577Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1172509Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten802460Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää532432Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom82380Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole212337Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1582246HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a364362007Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin591935