Siis, on todella harkitsematonta palstapolitiikkaa. Alkaa tuntua siltä, että taustalla on joku suurempi intressi. Ei haluta epätoivottujen henkilöiden vilpitöntäkään keskustelua hyväksyä. Kun Lieksa palstalla kirjoitetaan historiasta asiallisesti, se saa joskus, jopa usein, ihmeellistä vastustusta tietyiltä tahoilta.
No, siitähän on kohta vuosi, kun palstan alkuun tuli nastaa. Minua ei nasta natsaa enää, vaikka alussa sen aloituksen alussa natsasikin. Tarkoitusperä ja muu alkaa ns. valaistua.
Aarteet eivät ole sateenkaaren päässä. Aarteet ovat aidossa vilpittömyydessä. Siinä, että on aitoja ja rehellisiä pelimiehiä. Anteeksi! Pelihenkilöitä;)
PS. Aprillia, juo kuravettä päälle.
Lieksalainen Katuvankka kysäisee
6
358
Vastaukset
- viestivastaus
Minä kirjoittaisin sinulle Lieksasta, mutta kun en tiedä Lieksasta mitään.
Tämä on automaattinen viestivastaus.Olen otettu, että osaat älysi kera hyvin lahjakkaasti kommentoida kerallamme. Suuri on ilomme kun huomaamme, me kaikki sen, mahdolliseksi. Ehkä ihmiskunta kerallasi pelastuu. Piehtaroin suuressa katkeruudessa ja kateudessa laisiesi viestivastaajien täysbittieni kera. Ole huoleti. En tohdi henkilönä sinua loukata. Kysyn vain, mitä mieltä olet kehityksestä?
PS. Tiedätkö miten automaattia käsitellään?
- ValvonnanTekoäly
Kaikki kirjoitukset jotka eivät ole validissa linjassa poistuu.
Tosi hyvin totesit. Lyhyesti ilmensit. Oikein. Sanankäytön linjauksen aatteellisuuden ja ymmärryksen sävyt käyvät suodatinta läpi tällä palstalla. Suodatin on tahtonsa vallassa. Se, että miten kelvollisuuden muotosääntöjä noudatetaan, on aivan eri tuttu. Siitä ehkä toiste, on eri juttu, ja jotain muuta;)
Pien ei ole pian pihalla, se tarkoittaa pihalla olevan olevaa oikeutetusti? Kuinkas sitten, jos kohtaat pihallasi aidon suuren, pihalla olijan? Mikä nyt sitten on oikeutettua?
Kyllä puut asiaa, näkyy olevan joku ihmeellinen linja, ettei asiallisia juttuja saa kirjoittaa.
Ei pelin politiikka ole loppunut vaikka siitä on purnattu, Wanhan pelkkä hyvän Palmusunnuntain toivotus poistui, ja minun kysely, miksi se poistettiin.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1952063
- 1331149
- 1131063
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa21805- 58796
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34731ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42628Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175574Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46547- 9532