Ei kannattaisi lähteä EU:n etujoukoissa karkottamaan diplomaattia.
Ainoa joka tästä kärsii on Suomi ja ulkomaankauppamme jne.
Hanki Sauli muuten kannukset kuin matkimalla etunenässä EU:n suuria maita.
Ainoa joka tästä kärsii on Suomi ja ulkomaankauppamme jne.
Hanki Sauli muuten kannukset kuin matkimalla etunenässä EU:n suuria maita.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Eikai niinistö rupea nuoleskelemaan puttea kuten haloska..
https://www.lansivayla.fi/artikkeli/622827-suomi-karkottaa-venalaisen-diplomaatin-niinisto-linjassa-muiden-eu-maiden-toimien
Haloska on se mikä pitää karkoittaa venäjälle.
Ei ne huoli.
Vastenmielistä,vastenmielistä ja erittäin typerää ,mutta epä sitä muuta voinut odottaakkaan. Politiikkojen asema johtuu vallanhimosta, röyhkeydestä ja pyrkyryydesta ,VAIN ja AINOASTAAN näistä ominaisuuksista TÄMÄ ON TOTUUS:
Amerikkalaiset kutsuvat viimeistä presidenttikauttaan istuvaa presidenttiä nimellä rampa ankka. Nyt Suomessakin on sellainen.
EU:n sopimuksista ei saa liukua,ei voi Suomi ajaa kaksilla rattailla,mielistelläkseen ryssiä!!
Britannia on ENTINEN eu-maa ei olisi tarvinnut junckerin persettä sipilän ja niinistön nuoleskella.
Suomessa meni hyvin siihen asti kun, alettiin taas lyömään päätä karjalan mäntyyn, kylmä pohjoinen ilmavirtaus alkaa puhaltaa tosissaan siperiasta, oli muuten aika paha, kusessa ollaan nyt ei auta enää edes Niinistön mielistely käynti Moskovassa.
Eipä olisi tarvinnut nuoleskella ketään, JOS olisi pyydetty todisteet nähtäville, ja toimittu sen mukaan, ruotsi vei sipilää ja niinistöä kuin mädäntyneitä kukkoja tunkiolle Senkin .saatanan tunarit. Ylen aamuteeveessä EI karkoituksia juuri kommentoida .....paitsi.........himanen .......mistä tätä sontaa oikein tulee. Tähän malliin,,,,,,,Austraalia ja Unkarikin-
Semmoista on EU-politiikka kuin Suomen Sote.
Ei kannata hakata uudestaan päätä karjalan mäntyyn.
Edellisestä EU:n boikotista kärsi Suomen vienti. Ja keikahtipa joitain yrityksiäkin tämän takia.
Hurskastelijoille tiedoksi Suomi kuuluu edellenkin länteen.
Isot EU maat hyötyvät näistä itse aiheutetuista kriiseistä,
Niinistö ottanut tuomarin roolin-valitettavasti,olisi parempi pysyä kieli keskellä suuta idän ja lännen välissä.
Nykyinen pressa on Sauli Niinistö ja vastuussa päätöksistään ja töppäyksistään.
Halonen oli ja meni jo presidenttinä.
Hävetkää kakolaiset,jos osaatte.