Saksa ja Liettua karkoittaa

Saksa on ilmoittanut karkottavansa neljä venäläistä diplomaattia. Samoin Ranska on ilmoittanut neljän venäläisdiplomaatin karkotuksista. Karkotettavat ovat EU-maiden mukaan vakoojia.

Liettua karkottaa kolme venäläistä ja on kieltänyt 44 Venäjän kansalaisen saapumisen maahan.Yhteensä 14 EU-maata on ilmoittanut venäläisten diplomaattien karkotuksista.
6119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Myös Ranska rankaisee r...ä

Äänestä

Loistavaa

Äänestä

HIENOA JA OIKEIN! 😊

Äänestä

Liettua, Latvia, Viro ja Saksa parhaitakin rankaisijoita!
Baltian maat eivät ole kokeneet suveraania itsenäisyyttä kuin 1920 Tarton rauhan ja 1939 NL:n miehityksen välisen ajan. Tuolloinkin kaikissa Baltian maissa oli vallassa kansalliskiihkoinen fasistihallinto.

Historia kertoo, miten Baltian maille sitten kävi. Aluksi maita miehitti Puna-armeija, sitten Natsi-Saksa ja sitten taas Puna-armeija. NL:n hajoamisen jälkeen Baltian maat alistuivat Naton sotilasliiton johtoon.

Ennen kuin 44.div vetää esiin Katynin Metsä- ja Maatalous-oppilaitoksen tapahtumat, kerron taas jälleen siitä innosta, millä baltit osallistuivat oman juutalaisvähemmistönsä tappamiseen NL:n joukkojen peräännyttyä Baltiasta ja ennen Natsi-Saksan miehitystä.

SS-Obersturmbannfürer Adolf Otto Eichmann oli jo suunnitellut Baltian juutalaisten kokoamiset ensin ghettoihin Tallinnassa, Riikassa ja Vilnassa ja sitten kuljetukset junilla Puolan tuhoamisleireille.
Olipa siinä Eichmannilla ja Himmlerillä hymyssä pidättelemistä, kun Saksalaisten saapuessa Baltiaan nämä reippaat baltit olivatkin - Yllätys-yllätys! - itse tappaneetkin juutalaisensa.
(Googlaa tai YouTubea Baltian Holocaust)

Äänestä

Yli 20 Eu maata karkottaa R.. Än väkeä maastaan. Erinomaista Länsi toimii sikaili jaa vastaan yhdessä

Äänestä

itä vinkujat valtavassa paniikissa

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Mzndkdmdk kirjoitti:

Saksa on ilmoittanut karkottavansa neljä venäläistä diplomaattia. Samoin Ranska on ilmoittanut neljän venäläisdiplomaatin karkotuksista. Karkotettavat ovat EU-maiden mukaan vakoojia.

Liettua karkottaa kolme venäläistä ja on kieltänyt 44 Venäjän kansalaisen saapumisen maahan.Yhteensä 14 EU-maata on ilmoittanut venäläisten diplomaattien karkotuksista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu