Ensin hutkitaan sitten ehkä tutkitaan

Yleensä pitää olla 100% varmuus rikoksesta No ei Merkkell käskenyt kuin yhden Diplomaatin poistua Suomesta.
295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kiristänyt Merkeliä käskyttämään alaisiaan EU:ssa.

Äänestä

Mistään ei löydy kuvia myrkytyksen uhreista. Juttuja loputtomiin, mutta jo kuva löytyy, on se Litvinenkosta makaamassa letkuissa. Näyttää siltä että myrkytys oli lavastus, koska uhreista ei ole kuvia. Ilmeisesti Skripalit ovat brittien täysihoidossa ja elämänsä kunnnossa, rikkaampina kuin koskaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


marionettii kirjoitti:

Yleensä pitää olla 100% varmuus rikoksesta No ei Merkkell käskenyt kuin yhden Diplomaatin poistua Suomesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu