Brinnaniakin alkaa vihdoin kierrättää muovipulloja

No jopas tuokin patavanhoillinen maa alkaa toimia muovien kierrätyksessä. Britannia käytetään arviolta noin 13 miljardia muovipulloa vuodessa. Että silleen. ILtalehti
8100
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Brinnania?

No ihan outo paikka tuo Brinnania-niminen. No tälleen.

1Äänestä
  • kyöstille kaikki on outoa

    Äänestä

  • ruoka.aikana.koulussa kirjoitti:

    kyöstille kaikki on outoa

    Tuo aloittaja Kyöstihän se höpisi jostakin Brinniasta.

    1Äänestä

  • niin_missä kirjoitti:

    Tuo aloittaja Kyöstihän se höpisi jostakin Brinniasta.

    kirjoitus virhe

    Äänestä

  • pysy.asiassa kirjoitti:

    kirjoitus virhe

    " Brinnania" "kirjoitus virhe"!

    Pysy tuollaisten kirjoittajien kanssa sitten asiassa.

    1Äänestä

  • Kumman paljon näille Britanniasta ruikuttaville sattuu kirjoitusvirheitä. Elämänkoulu antanut kehnot eväät, kenties. Yhdyssanatkin ovat heille haaste.

    Äänestä

Mikä järki on muovipullon kierrättämisessä? Siitähän päätyy muovihiukkasia koko ajan luontoon ja enimmäkseen vesistöön. Eihän jätevesien puhdistamo pysty muovihiukkasia erottelemaan.

Äänestä
  • Olet Nero

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


höpöhöpö kirjoitti:

No jopas tuokin patavanhoillinen maa alkaa toimia muovien kierrätyksessä. Britannia käytetään arviolta noin 13 miljardia muovipulloa vuodessa. Että silleen. ILtalehti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu