Hienot uutiset kiirastorstaille: Sekä YLE:n että Iltalehti/US:n gallupeissa KEPUn kannatus on jatkanut syöksyään.
Kokoomus ja SDP porskuttavat suosituimpina puolueina. Kannatus se vain kohentuu gallupeista toiseen.
KEPUn kannatus putoaa, putoaa, putoaa...
27
445
Vastaukset
- Hyvä-Sipilä
Keskustan kannatus on nousussa!
Tammikuu 15,4%
Helmikuu 15,5%
Maaliskuu 16,1% - tässätotus
Sipilä kutsui muslulaumat Suomeen. Kansa vielä kostaa Sipilälle pahat teot isänmaata vastaan..
- 999as9afs9
Keskustan kannattaa hylätä kallis maakuntamalli mahdollisimman pian, koska puolueen omatkin pitkään politiikkaa katselleet ovat näkevät siinä valtavan rahanmenon.
- NäinSeVainOn
Keskustan kannatus pysyy aina 15% yläpuolella. Sen verran löytyy suomalaisia jotka hyötyvät Keskustan ajamista tinkimättömistä eduista maanomistajille.
Kannatuksen vaihtelu johtuu haahuilijoista, jotka kannattavan milloin mitäkin puoluetta. Eivät siis ymmärrä politiikasta hölkäsen pöläystä. - KepunUhoJaTuho
Sipilän petokset syö kepun kannatuksen kohta pakkasen puolelle.
Arvelisin, että Kepun kannatuksen alamäki tämän vuoden puolella johtuu ensisijaisesti aktiivimallista. Kepun kannattajissakin duunareita ja työttömiä, jotka ovat vihaisia tämän "uudistuksen" vuoksi. Kokoomuksen kannattajat sen sijaan puoltavat tällaisia aktiivimalleja, koska se ei koske lainkaan heitä. Kokkarien kannattajat ovat yrittäjiä tai hyväpalkkaisia johtajia, toimihenkilöitä ja korkeasti koulutettuja ammatti-ihmisiä.
Kepulaisia voi myös jonkun verran arveluttaa soteuudistuksen seuraukset syrjäseuduilla.
Kepua äänestäneiden kohdalla ei tiettävästi ole tapahtunut suurta siirtymää muihin kuin nukkuvien puolueeseen. Sinisetkään eivät ole vaihtoehto, koska ovat hallituksessa samassa juonessa kuin muutkin.
Lisäksi äänestäjät ovat vähitellen alkaneet ymmärtää, että Sipilä on ihan samanlainen tollo kuin muutkin keput, ellei jopa pahempi.- ilmotuslähti
Lisäksi äänestäjät ovat vähitellen alkaneet ymmärtää, että Sipilä on ihan samanlainen tollo kuin muutkin keput, ellei jopa pahempi.
Hyvä muistaa kunnianloukkaus on kunnianloukkaus netissäkin. - Kaikenmaailman.vinkujia
ilmotuslähti kirjoitti:
Lisäksi äänestäjät ovat vähitellen alkaneet ymmärtää, että Sipilä on ihan samanlainen tollo kuin muutkin keput, ellei jopa pahempi.
Hyvä muistaa kunnianloukkaus on kunnianloukkaus netissäkin.Mikäs kepuli apina se siinä inisee. Parempi pysyä poissa palstalta jos ei perse kestä merivettä.
- Faktaa-pukkaa
"Kepun kannatuksen alamäki tämän vuoden puolella???"
Kannatushan on noussut tämän vuoden puolella.
Tammikuu 15,4
Helmikuu 15,5
Maaliskuu 16,1 % - Epätoivoinen.kepuli
Faktaa-pukkaa kirjoitti:
"Kepun kannatuksen alamäki tämän vuoden puolella???"
Kannatushan on noussut tämän vuoden puolella.
Tammikuu 15,4
Helmikuu 15,5
Maaliskuu 16,1 %Siinä yksi numeron pyörittelijä. Tappiotkin saa voitoilta näyttämään.
- Faktaa-pukkaa
Epätoivoinen.kepuli kirjoitti:
Siinä yksi numeron pyörittelijä. Tappiotkin saa voitoilta näyttämään.
Vinkuporsas vinkaisi. Vituttaako, kuuntelen :DD
- jonainpäivänä
keskustan kannatus on oikeilla raiteilla vasta 5% tietämillä
- hyväniin
Aktiivimallin tuhot vie loputkin kannatuksen!
- Unohdetunjutunp
Sillanpää käyttää juhlimiseen omia rahojaan, meidän arvoisat poliitikot juhlii veronmaksajien rahoilla.
Kohta tulee TV kova juttu kun kuvamateriaalin kanssa toikkaroivat ministeri pyörii ...
Orpo pisti heti konjakkia rastin uusiksi nimityksen myötä. Onko jo unohdettu. - AnnikaSaarikko
Nautinnollista seurata Juha Sipilän ja KEPU:n kompurointia.
- mukavaa.luettavaa
Tätä on mukava lukea myös pitkäperjantaina.
- Toivotaan.että.jatkuu
Se on tosiaan päivän pirstystä.
- hyvältä.näyttää
Perinteisten kepulois kannattajien mitta täytyy kun heidän äänillään jälleen kerran ajetaan kokkareiden poliitiikaa, tämän lisäksi suhmuroidaan lähipiirille ja hyville veljille valtionomaisuutta.
Kallupeissa näkyy, että väyrys kepuloiset eivät enää jaksa uskoa kokoomuslaisen poliitiikan ja kepulaisista kokomusministereistä ( pernereistä, parkinsonvehvistä )olisi heille hyötyä ja seuraavat väykkää, jota ei päästetä edes puheenjohtaja kisaan pilaamaan klaanisipulin porsastelua valtion varoilla ja omilla kirjekuorilla.
Tämä on jo kolmaskerta kokkarekepulois vedätys (pulaaho,lauta/kivireki,kirjesipuli), joko lie viimeinen. Toivotaan! - Trollkarlen
Pahaa pääsiäistä kaikille kepuloisille!
- Susi-Kalle
Seuraavaan hallitukseen Kepulla ei ole asiaa.
- kevätpäivä22
Omituista,keskusta ja kokoomus ovat samassa hallituksessa ,mutta kaikki se hyvä jonka tämä hallitus on aikaansaanut ,menee kokoomuksen piikkiin. Nyt sitten odottelette demareitten johtamaa hallitusta. Mahdatteko muistaa ollenkaa edellistä hallitusta? Siellähän olivat demarit ja mitä tapahtui,ei mitään!! Tämä hallitus on saanut paljon aikaan ja saisi vielä enemmän jos tuo hirveä muutospeikko ei niin ihmisiä ahdistelisi. Nostan pääministerille ja koko hallitukselle hattua!!
- Hiohihihihiiii
Kohta menevät vihreätkin Kepun ohi. Kepulle koittaa ikuinen oppositio.
- Oikea.paikka
Sinnehän kepu kuuluisikin.
- pol_tutkija
Aina kun Sipilä avaa suunsa, niin kepun kannatus putoaa.
- S24uomlaineN
Ei noihin sipilän valehteluihin ole langennut, kuin vähä-älyiset kepulaiset.
- pol_tutkija
Seuraavassa mittauksessa Kepun kannatus lienee jossain 8-9 %:n tuntumassa.
- KaupKesk__--
On se hienoa kun vuoden päästä päästään kaatamaan aikaan saamatonta sossu hallitusta.
Tuo sossu hallitus kaadetaan joka viikon välein hirveäällä rytinällä. On se hienoa olla silloin oppositiossa ja lihoa lihoa vielä lisää. Keskustasta tulee taas yli 25% puolue, silloin taas kaikki muut kumartaa meitä, ja sanovat Kyllä herra Keskusta. Teemme juuri niin kuin suurin ja kaunein Keskusta haluaa.. Tallaista puhetta vaadimme ennenkaikkea, meille rakkaalta SDP ltä..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku665605Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti942951- 2742611
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362449Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä232219Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2611754Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai581349Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v131233- 881165
- 901146