Jumalan seuraajia

MikkoAinasoja

Me emme voi muuttaa Raamatun sanaa toiseksi ja alkaa sitten myymään sitä itse keksmäämme sanomaa pelastussanomana.

Homous on syntiä, eikä ihmisen pidä erota ja mennä uuteen avioon, eikä naisten tule nousta opettamaan miehiä.

Selityksiäkö me haluamme vai Jumalan sanan? Kun kyse kuitenkin on niinkin suuresta asiasta, kuin että missä vietämme ikuisuuden?

5

135

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nyt tehtaiden pillit soimaan ja kirkonkellot raikamaan!

      Mikko on jostain löytänyt Jumalan sanaa. Moni on samaa väittänyt, mutta aina ne ovat ihmisen kirjoituksiksi paljastuneet. Nyt on ilmeisesti toisin - vai onko sittenkään?

    • Miksi Mikko meni itse muuttamaan Raamatun sanaa toiseksi?

      Ei ainakaan minun Raamatussa puhuta mitään homoudesta.

      • niintiijät

        Lue välillä oikeaa Raamattua eikä vain sitä gay-väen uudelleen kirjoittamaa.


    • saviseutulainen

      Herra Jeesus sanoo: "Minä olen ylösnousemus ja elämä. Joka uskoo minuun, se elää, vaikka olisi kuollut; ja joka ikinä elää ja uskoo minuun, se ei koskaan kuole".

      Herra Jeesus: "Minä olen elämän leipä. Joka tulee minun tyköni, se ei koskaan isoa; ja joka uskoo minuun, se ei koskaan janoa".

      Ja kaikille, jotka ottivat Hänet ( Jeesuksen Kristuksen ) vastaan, Hän ( Jeesus Kristus ) antoi voiman tulla Jumalan lapsiksi; niille, jotka uskovat Hänen ( Jeesuksen Kristuksen ) nimeensä, ja jotka eivät ole syntyneet verestä, eivätkä lihan tahdosta, eikä miehen tahdosta, vaan JUMALASTA.

    • Kristinuskon kolme perusasiaa...homous on synti, ei saa erota ja mennä uudelleen avioon, eikä nainen saa opettaa miehiä....ymmärsinkö oikein?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      141
      1604
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1081
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      69
      956
    4. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      307
      856
    5. 68
      743
    6. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      56
      733
    7. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      37
      629
    8. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      62
      612
    9. Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"

      Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi
      Tanssii tähtien kanssa
      7
      601
    10. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      571
    Aihe