Allahin lähettiläs (rauha hänelle) sanoi:
"Allah on tyytyväisempi palvelijaansa, kun tämä katuvaisena kääntyy Hänen puoleensa kuin te olisitte löydettyänne eksyneen kamelin."
(Muslim, kirja 37, Hadith 6611)
Jumalan luo saa aina tulla heikkona ja syntisenäki
10
235
Vastaukset
Nainen pää paljaana ja ilman burkhaakin?
- jeesukseenuskova
Me emme kristityssä maassa hyväksy emmekä tykkää allahista, meidän tiemme on kivetty jeesuksen laittamilla reunakivillä.
- ihihihiohohyiohy
Pääsiäisen sanoma julistaa ylösnousseen Jeshuan kunniaa.
Sen toisen kirjan kirjoittajahepun ruumis on edelleen maatumassa. - uiuyiutyiuyiyi
Varastettu lainaus raamatusta, kuinka Jeesus etsii kadonneen lampaan, ja kuinka koko taivas iloitsee kadonneen löytymisestä.
Olisko jotain vähän omaperäisempää..... - Jadeyah
Jumalalta on aina turvallista ja sallittua pyytää anteeksi syntejään. Jumala sanoo Koraanissa, että tosi-muslimit on niitä, jotka "aamuhämärissä rukoilevat syntejään anteeksi". Ja Profeetta (rh) kehotti aina tulemaan lähelle Jumalaa rukoilleen ja vaikka Jumalan nimiä muistellen.
Lienetkö huomannut ettei tuo epäjumalasi kykene edes shiojen ja sunnien välistä ottelua ratkaisemaan?
Katolisten ja prostetanttien tapaan ottelevat olemattoman kyvyistä. Surullista seurattavaa.- Anonyymi
he-ma kirjoitti:
Lienetkö huomannut ettei tuo epäjumalasi kykene edes shiojen ja sunnien välistä ottelua ratkaisemaan?
Katolisten ja prostetanttien tapaan ottelevat olemattoman kyvyistä. Surullista seurattavaa.Profeetta Muhammad (rauha hänelle) sanoi, että Jumala ei muuta niiden tilaa, jotka eivät muuta itse itseään. Uskovien pitää ottaa itse vastuuta käytöksestään, ateisti ei voi ajatella, että Jumalan kyvyttömyyden syy. Jos ihmiset tappelevat tai satuttavat toisiaan, se ei ole Jumalan syytä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Profeetta Muhammad (rauha hänelle) sanoi, että Jumala ei muuta niiden tilaa, jotka eivät muuta itse itseään. Uskovien pitää ottaa itse vastuuta käytöksestään, ateisti ei voi ajatella, että Jumalan kyvyttömyyden syy. Jos ihmiset tappelevat tai satuttavat toisiaan, se ei ole Jumalan syytä.
Minkälainen muutos hyväksytään?
Ulkonäöllinen? Mielenmuutos? Varmaan kaikista muutos kelpaa.. :) ja se luonnollinenmuutos on hidasta. Ja se että antaa periksi ympäristön paineelle ja siksi muuttuu ei tuntuisi yhtään hyvältä.
Hyväksytäänkö Jotkut kauneus leikkaukset ehkä?
Abu Hurairah (olkoon Allah tyytyväinen häneen) sanoi:
Allahin lähettiläs (ﷺ) sanoi: ”Kautta Hänen, jonka käsissä sieluni on! Jos ette tekisi syntiä, Allah korvaisi teidät ihmisillä, jotka tekevät syntejä ja hakevat anteeksiantoa Allahilta; ja Allah totisesti antaisi heille anteeksi.”
[Muslim]
(Riyad as-Salihin, kirja 20, hadith 1871)- Anonyymi
Allah rakastaa syntiset ja heikot ja paljon tarvitsevat ihmiset ja vahvuus antoi ihmiselle, että auttaa sitä heikkoa ihmistä
Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495577Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042036Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1151626
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191603Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188988