Pahinta vääryttä on rasismi, mitään ei voi edes verrata siihen. Mitä siitä jos muslimít joukkoraiskaavat tai -murhaavat, uhriensa määrä on vain korkeintaa tuhansissa mutta rasismi koskee kaikkia, siis miljoonia ja miljardeja. Ja pitää muistaa että muslimien teot ovat heitä kohdanneen rasismin seurausta, epätoivoinen vastareaktio! Siis rasistit ovat syypäitä jokaiseen muslimien tekemään rikokseen..
Rasismia pahempaa ei voi olla!
börjebubbelström
15301
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Joo mutta mä olen vasenkätinen ja koen siksi että mua kohtaan ollaan rasistisia. Esimerkiksi vasenkätisiin liitetään helposti, homoseksuaalisuuden, pahuuden, ja hulluuden(skitsofrenia) stigmat.
Ainaku vasenkätinen menee bussissa istumaan penkille niin kukaa ei halua tulla viereen vaikka siinä olisi vapaa paikkaa, koska vasenkätinen on niin pelottava "saatana".
Koko elämä pelkkää rasismia vasenkätisyyttäni kohtaan.
Puhumattakaan miten keskiajalla vasenkätisiä tapettiin.
Vasenkätisiä+syrjitään+myös+työelämässä..+Vasenkätisen+saama+palkka+on+10-20%+pienempi+kuin+oikeakätisillä.
Vasenkätiset+kuolevat+oikeakätisiä+nuorempiana.
Miksi+aloittaja+et+kiihkoile+vasenkätisten+oikeuksien+puolesta?+Tekisi+mieli+rankaista+sinua.
Haluan myös huomauttaa että rasismi kohdistuu vähemmistöryhmiin. Mutta muslimeita on maailmassa yli miljardi. Suomalaisia on vain 5 miljoonaa. Kumpikohan tässä on vähemmistössä?
Aloittaja on pihalla kuin lumiukko. Toistaa omaa paikalleen jumahtanutta "uskontoaan" käsittämättä todellisuudessa yhtään mitään. Ei ole perhetynyt asioihin vaan laukoo tietämättömyydessään omia mielipiteitään joissa ei ole päätä ei häntää.
Rasismista ei ole lainkaan kyse siitä, että joistakin ei heidän ihonvärinsä mukaan. Kysymys on TEOISTA, niistä teoista, joita tehdään jonkin olemattoman uskonnon tai muun sairaan motiivin perusteella.
Suomalaisilla on oikeus itsepuolustukseen ja tästähän tässä on kysymys, ei rasismista. Täynnä väkivaltaa oleva kansanryhmä ei sovi rauhalliseen suoamalaismaisemaan muiden kuin älyttömien mielestä.
Aloittaja voi pitää päänsä pensaassa edelleen niin kauan kuin yleensä sen voi pitää harteillaan jos "vähemmistöksi" kutsutut lisääntyvät liikaa maassamme!
Sinusta on jo ilmoitettu vihapuhepoliisille!
Siis mistä on ilmoitettu vihapuhepoliisille?Mikä se on ja mitä oli ilmoitettavaa?Minä olen Suomalainen ja haluan että myös lapsenlapseni ovat ja perus idea on että työlläsi elät ja olet rehellinen ihminen.Puollustan reviiriäni kuten kaikki ja maksan veroni Suomen kansan hyödyksi joten ei vapaamatkustajat mahdu mukaan.On uusi tieto että on poliisi ja sitten on vihapuhepoliisi?Huommenna on se aprillipäivä ei tänään?
Aloitus oli sarkastinen heitto. Otitko sen tosissasi?
Minä itse ainakin otin sen tosissani!
Kun kirjoitat sarkasmia, niin muista laittaa hymiö tekstin perään.
Muuten tyhmät ja/eli suvakit voivat ottaa juttusi tosissaan. ;-)
Asia on niin, että pyhät kirjat (Koraani ja Raamattu) ovat peräisin Lähi-Idästä. Näistä Koraanissa on kaikki Muslimit velvoitettu ottamaan maailman herruus vaikka tappalla. Mutta Raamatun osa Uusi Testamentti kehottaa täysin päinvastoin rakastamaan lähimmäistä niin kuin itseään. Tässä on vissi perä, siis Islamin pyrkimys alistaa kaikki kansat alamaisikseen, on rasismin alkusyy.
Kansallismielisiä on leimattu surutta rasisteiksi. Rasismia ei ole hallitsemattoman maahanmuuton vastustaminen, jonka seurauksena maahan on saapunut iso joukko ihmisiä turvapaikka verukkeella elätettäväksi.
Lainaus aloittajalta: "J a pitää muistaa että muslimien teot ovat heitä kohdanneen rasismin seurausta, epätoivoinen vastareaktio! Siis rasistit ovat syypäitä jokaiseen muslimien tekemään rikokseen." Totean tähän, että ihminen ei voi olla enempää harhassa kuin tällaisen ajatuksen julkaisija.
Onko sarkasmia rasismia? Jos on, niin olen sitä vastaan.
Ei tarvitse olla tyhmä ottaakseen tuollaisen viestin todesta, koska suvakit nimenomaan ovat niin tyhmiä, että sellaisilta voi aivan oikeasti tulla tuollaista tekstiä. Koskaan ei voi tietää, onko kyseessä sarkasmi, trolli, vai suvakki.
Olen sarkastinen suvakkitrolli.
On pahempaa, islam. Sisältää rasismin ja ihmisoikeusloukkaukset.
Koraani, Lehmän suura:
- Surmatkaa vääräuskoiset missä heitä kohtaattekin.