Anders Blum kirjoitti teoksen, kuinka verkostot tukevat toisiaan ja jakavat hyvää toisilleen.
Helsingissä . Parhaat paikat vallataan, kuten nyt Katajannokalta Amiraalinkatu 2 puretaan ja rakennetaan ussi valikoidulle porukalle. Mahdollisuuden tähän antaa kaupunginvaltuuston luottojäsenet. Ilman heitä ei esierkiksi Victoria korttelia olisi voitu toteuttaa.
Moni ihmetteli aikoinaa, miten Paavo Arhinmäki pääsi edulliseen yhteiskunnan tukemaan asuntoon. Paavo on luottojäsen kaupunginvaltuustossa. Köyhän kansan edustaja, mutta hoitaa våra saker.
Hyvät asunnot Helsingissä!
20
360
Vastaukset
- 1111122222
Paavo hoitaa????? Paavo puhuu mutta mitään ei tapahdu kun ei löydy enää veromaksajia maksaa paavon puheita.
Paavo Arhinmäki ja Ville Niinistö olivat huolissaan suomenruotsalaisten asemasta.
Helsingin arvohuoneistoissa kuului tyytyväistä hötinää på svenska.
Palefacelle pukkaa keikkaa Svenska Teaterin kristallikruunujen loisteeseen.Finlandssvenskar asuu jo parhaimmissa merinäköala-asunnoissa. Lauttasaari ja Jätkäsaari on asutettu viimeksi. Katajannokalle aloitetaan uusi merinäköalaprojekti.
Jätkäsaareen tulee Gold Finger.Persut joutuvat jättämään Helsingin, kun matut vievät vuokra-asunnot.- sairaan_tyhmät_porvarit
Finlandssvenskar kirjoitti:
Finlandssvenskar asuu jo parhaimmissa merinäköala-asunnoissa. Lauttasaari ja Jätkäsaari on asutettu viimeksi. Katajannokalle aloitetaan uusi merinäköalaprojekti.
Jätkäsaareen tulee Gold Finger.Persut joutuvat jättämään Helsingin, kun matut vievät vuokra-asunnot.Siellä syvällähän se porvarien kultalusikka parhaalta tuntuu ... eller hur?
- 000000001101
Persujen helsingin esuatajat asuvat kaikki stadin kalleimmissa neliöissä. Harhaaho, Eira, Packalen, Tölikkä jne..ei nämä halua asua lähellä äänestäjiään.
Arhinmäki tekee toisin, hän asuu siellä missä äänestäjätkin.
Asuntolainoja myönnetään pienellä marginaalilla niille, jotka omaavat päätäntävaltaa ja tukevat ruotsin kieltä. Aivan normaalia toimintaa. Arhinmäki ja Ville Niinistö ovat myös päättäjiä, mutta missä pankissa heidän mittavat asuntolainat ovat ei ole tiedossa. He toki ovat sitoutuneet jopa 25 vuodeksi.
- sairaan_tyhmät_porvarit
Oikeiston typerin siipi kadehtii näköjään jopa toisiaan ... heheh hehehe hehehe
- Rellu.Realisti
sairaan_tyhmät_porvarit kirjoitti:
Oikeiston typerin siipi kadehtii näköjään jopa toisiaan ... heheh hehehe hehehe
Kateus on siunattu lahja !
Koko politiikan teko perustuu juuri siihen. Osalla meistä on neuvojat ja lahja sen kätkemiseen.
Jos joku saa jotakin se on heti pois joltakin toiselta ja raha vaikka sen jakaisi tänään tasan olisi huomenna jo erikokoisisssa erissä .
Joten siunatkaamme kateus se pyörittää elämää ja kehitystä. Paikka jossa tuo siunaus tapahtuu olkoon mikätahansa kun vain se tulee tehdyksi.
- 32514177
Kevään abiturientit voisivat palauttaa pakkoruotsin kirjansa Mannerheimin patsaalle turhina.
- 0111110100101
Tosin Ruotsia ei ole pakko kirjoittaa, tosin mistäpä te urpot voisitte sitä tietää. Kunhan ölisee ja mölisee, siinä faktat vain häiritsee.
- 32514177
Vasemmistoliitto tukee pakkoruotsia. Vasemmistoliiton äänestäjien lapset aikovat virkamiehiksi.
Koululaisten kannattaisi käydä Bryselissä, missä on EU:n päämaja. Ruotsia siellä ei puhuta, mutta suomalaisillakin virkamiehillä on siellä hulppeat asunnot. Victoria kortteli vaikuttaa slummilta.
- Ara-asunto
Paavo Arhinmäki asuu äänestäjien keskuudessa ?asuu halvalla Ara-Asunnossa lääkärivaimonsa kanssa että tälläinen vilunkipelle on tämäkin vasuri.
- 0111001101
Parempi lähellä äänestäjiään kuin vaikkapa Eiran kultapossu alueella.
Paavo on suomenruotsalaisten asialla. Helsinki pitää valloittaa ja siinä kaupunginvaltuutettu on tärkeässä asemassa. Nyt meille tulee Amiraalinkatu 2 Katajannokalta. Kiitos Paavon.
- rankxerox
Ehkäpä teidänkin kannattaisi alkaa verkostuitua tuon ainaisen valittamisen sijasta, sen sijaan että odotatte nohevampien toimivan teidän etujen ja halujen hyväksi? Jos ette vielä alkuvuosina saa kummoista aikaan omalla kohdallanne, niin ehkäpä näin teette jotain lastenne eteen??
- hähähähähäääääää
Paavo on kuulemani mukaan antanut asuntonsa 5:lle partavauvalle.
Itse muutti veneen alle juomaan pulituuria. Paavo Arhinbacka jobbar för svenskspråkiga.
Paavo som alla andra politiker som jobbar för svenska har fått bostadslån för 35 år med låg ränta.
Ville Niinistö är ockso med och hela bunten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site756004Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers794850Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto524422SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574172SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt953781Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost43509Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi882543SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502503Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352399Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat452129