http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201804022200850146_u0.shtml
http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201804022200850123_u0.shtml
"Nollakeli lentoliikenteelle kaikkein hankalin, Finnair perui lennot kokemuksesta - Finavian talvitoiminta täysvalmiudessa
Maanantai 2.4.2018 klo 09.00
Finnair perui jo sunnuntaina paljon lentoja tämän päivän sään takia. Yhtiö on kuluvan talven aikana perunut ennakkoon lentoja, jos sääennuste näyttää sitä, että sää tulee vaikuttamaan kentän toimintaan."
Onko kesäkumit vaihdettu liian aikaisin? vai onko talvikumit myyty rahapulan poistamiseksi ja tilanahtauden vuoksi ?
Minulla on vielä nastarenkaat Mersun alla! ja helevetin hyvin männöö !
Late Lapista. SSSS Ry!
FINNAIRKO ON VAIHTANUT JO KESÄKUMIT ?
10
157
Vastaukset
- vbjdbevjfhbvkjrg
Kantsii kokeilla jos älli palaisi.
http://www.iltalehti.fi/kehon-hyvinvointi-ja-vitaepro/201710200144114_hj.shtml
Tosin tässä tapauksessa se ei auta kun ei älliä ole ollutkaan.manne se seisoo kuin tatti paskassa, sitkeästi vartiopaikallaan !
Late Lapista. SSSS Ry!- tälliä.älliin
Eihän aloittaja ollut edes paikalla kun älliä jaettiin.
tälliä.älliin kirjoitti:
Eihän aloittaja ollut edes paikalla kun älliä jaettiin.
Kyllä ne olivat mannet siellä takarivissä, ja niin kaukana jotta järki ei riittänyt sinne asti! siksipäs ne jäivätkin toisten siivellä eläviksi loisiksi, ihan kuin luteet ja russakatkin !
Late Lapista. SSSS Ry!- tämä.selvä
Late_Lapista1 kirjoitti:
Kyllä ne olivat mannet siellä takarivissä, ja niin kaukana jotta järki ei riittänyt sinne asti! siksipäs ne jäivätkin toisten siivellä eläviksi loisiksi, ihan kuin luteet ja russakatkin !
Late Lapista. SSSS Ry!Tarkoitat itseäsi, tämä selvä. Ethän ollut edes lähimaillakaan kun jakotilaisuus oli.
Käyttäisivät suksia niissä konerakkineissa, jos lumi jä jää ovat liian vaikeita renkaille.
- Kanta-asiakas2018
Omalta kohdaltani vältän Finnairin palveluja niin paljon kuin mahdollista. Nyt oli pakko lentää sinivalkoisella ja yhtiö ei ole pettänyt odotuksia: palvelu on pääsääntöisesti ollut ala-arvoista. On se ihmeellistä että mikään muu lentoyhtiö ei peruuta lentoja kuin Finski, jonka voisi odottaa osaavan operoida lumessa. Perusteluna siis matkustajien turvallisuus. Kustannussäästöjä todennäköisesti. Mitään ilmoitusta ei ole tullut ja kentällä saa kuulla että edessä on tuntien odotus. Mitään hyvitystä ei myöskään ole odotettavissa, koska yhtiön juristit ovat laatineet ehtokirjelmät pitäviksi. Jatkossa vältän Finnairin palveluja ja kehotan kaikkia muitakin tekemään samoin.
- Lunta.tupaan
Koneet vajaatäytöllä pääsiäisen jälkeen. Lumimyrsky hyvä syy olla lentämättä tappiollisia vuoroja. Koska pakottava ulkopuolinen (keksitty) syy, ei korvauksia tarvitse asiakkaille maksaa viivytyksistä, kun siirretään matkustajat täydempään koneeseen.
- Hillitkääkiireettä
Miksi tappiollisia vuoroja pitäisi lentää ollenkaan,missåän? Turhaa luonnon saastuttamista ja yhtiön rahan polttamista. Vain täysiä koneellisia kuuluisi lentää,ihmisten muut aikataulut joutaa sen verran odottamaan,maailmassa pitäisi olla mahdollisimman vähän kiirettä jotta homma onnistuu.
Afrikasta ja Aasiasta sekä Eteläamerikasta olisi hyvä ottaa tässä asiassa oppia.
Kun matkustelee omilla autoilla sopimukset pitää ja palvelu pelaa !
Late Lapista. SSSS Ry!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1041076
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt581025Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv61830Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa144808- 65695
Naisten top-5 red flagit
1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel103591Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto89581- 78551
- 53547
- 39528