Briteillä täysi oikeus tutkia venäläiskone

NiinSeVainOn

Britannialla on täysi oikeus tutkia maaperällään oleva venäläiskone. En ymmärrä, miksi venäjätrollit tuostakin jaksavat itkeä ja parkua. Säälittävää porukkaa, jotka eivät elämässään saa mitään merkittävää aikaiseksi.

3

203

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tutkivat

      Britit ei venäjää kumartele. Suomi ei olisi uskaltanut tutkia konetta.

    • kemistix

      Niin, juuri tuolla koneella britit arvelivat tai tiesivät tuon hermomyrkyn tulleen. Vikkojen päästäkin myrkkyä voidaan jäljittää erittäin pienistä pitoisuuksista.

    • Nämä wannabe-isänmaalliset ovat todellakin säälittäviä itkijöitä. Onko heillä mitään muuta tekemistä kuin rustata itkuvirsiä youtubeen, että kuinka heitä on taas kohdeltu huonosti?

      Ihan kaikesta valitetaan ja pannaan someen, jossa perseennuolijat tykkäävät ja kauhistelevat kun poliisi tai joku muu viranomainen tekee työtään.

      Ei ole ihme, että heistä niin valtava osa on työttömänä. Vaasalainen perussuomalainen kunnanvaltuutettu laittoi 64 työhakemusta, eikä yhdessäkään tärpännyt, joten hän päätti erota Perussuomalaisista, että pääsisi oikeisiin töihin.
      Hän sentään oli joukon eliittiä, jota ihmiset olivat äänestäneet.
      Miten siis tavallinen karjalalippismies/nainen voi työllistyä?

      Tuosta lentokoneesta sen verran, että se oli Britannian maaperällä, joten ei tarvitse kysyä lupaa keneltäkään. Eivät venäläiset itsekään kysyneet lupia reiteiltään sivuun ajautuneiden korealaiskoneiden alasampumiseen. https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000000315186.html

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      193
      1382
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      903
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      862
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      52
      771
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      758
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      647
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      321
      616
    8. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      595
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      589
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      584
    Aihe