Ihmettelen miksi mies ei halua olla karvaton? Tuntuuko se kuin olisi jokin pojanjolppi? Minusta on ihanaa kun mies ei peittele itseään mihinkään karvapehkoon kun sitä ei ehkä pidetä puhtaana niin helposti kuin paljasta! Ja naisilta taas te vaaditte puhtaan valkoista ajeltua! MISSÄ se teidän tasa-arvoisuus mahtaa olla? Onko ajatukset siellä navan alapuolella?
Miksi mies ei karvaton?
häpeäkö?
132982
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ei tosiaankaan kiinnosta mennä minkään terävän kanssa pallien lähelle.
Antaisit jonkun naisen sen tehdä, voisi tuntua tosi ihanalta...
Ei karvaton mies ole nykyään mikään kummastus vaan niitä on hyvin paljon. Karvoille kun ei ole nykyään käyttöä ne voi poistaa samoin kun parran tai muilla keinoin.Esimerkki, urheilijat http://nths.newtrier.k12.il.us/athletics/sports/boys_swim/images/03_last_shaved_heads.jpg
ne poistaa karvat hiertymien takia.
täytyy myöntää että viimeisen vuoden olen pitänyt itseni siloisena veitikan ympäriltä enkä tekisi niin jos ei olisi parempi. uimahallissa kyllä suihkutiloissa katseet kääntyy en tiedä johtuuko se sen koosta vai ettei ole karvoja. suosittelen !
Useimmilla on vaan sellainen käsitys, että karvaton mies on homo.
Kyllä minä aineskin ajen omat pallini ja lyhentänän karvoja tapin ympäriltä muttei kaikkia tai sitten tulee aineskin itelläni hirvee kutina kun karvat alkaa kasvaa takaisin... Ja tuntuu että tyttö ystäväkin tykkää sileistä kippareista:)
Musta se johtuu siitä että heti leimataan homoksi ja ihmiset tuijottaa ku on esim. uimahallissa. Ite olen ollu posliini jo kohta 3 vuotta ja arkailen vieläkin mennä uimahallin saunaan ja muutenkin olla siellä alasti.
Karvat on turhia...
joo;pysy vaan pois uimahalleista; heteromiehet ei uskalla kumartua ottaan saippuaa lattialta ku teikäläiset poslaripellet kyhnää nurkissa! Yrjönkadulle jo, hopi hopi!
Tosa yks tosi hyvä esimerkki mimmosia ihmiset on. Kuule Doris tai mikä sun nimi mahtaa ollakkaan niin pidä sä vaan omat mielipitees siellä sun kuivuneessa ja rusinan kokosessa "aivossa". Suomi on vapaa maa...
Karvat on turhia...
,,,ne ei oo VAIN mun mielipiteitä xDD! En oo koskaan tavannu nakuna "puliukkoa"-enkä halua tavatakkaan!! Luomukarvoitusmiehet kunniaan, jess!!
Samaa mieltä. Jos ne turhia olisi niin kai ne olisi karsiutuneet jo aikoja sitten pois. On se nyt perkeleen poloisen näköistä jos aikamiehillä kyrvän ympärys helottaa karvatonna.
Koska olen koko keholtani karvainen, enkä niin notkea, että pystyisin esimerkiksi selkäkarvani ajelemaan. Jos ajaisin häpykarvoitukseni pelkästään, moinen paljaus paistaisi muuten karvaisessa kropassa kuin majakka yössä. Vähän voi siistiä, mutta kaikkkea ei saa omin voimin pois, enkä haluakaan lähteä mihinkään karvanpoistorumbaan tällä kaikenkattavalla kasvulla. Sitäpaitsi, karvaton mies on melkein pahemman näköinen kuin kovin karvainen nainen. Ei silti, jos mies haluaa olla sileä, niin kaikin mokomin. En tosiaankaan ala pilkata ketään, suuntaan tai toiseen. Kukin tehköön mielensä mukaan.
P.S. Jos kultani haluaisi minut karvattomana, voisin suostuakin, mutten ilman että hän sitoutuu auttamman (vastedeskin) tämän pinta-alan siistimisessä.
"Naisilta te vaditte"-turhaa yleistystä. Minä en ainakaan vaadi ketään ajamaan mitään karvoja mistään. Jos sulta joku vaatii ajelemaan karvat sieltä minne ne kuuluvat niin ei tarvitse heti ajatella että se on joku vakio miesten keskuudessa. Suurin osa tämänkin maan miehistä taatusti pitää turpansa kiinni naisten alapään karvojen suhteen.