Olen aina ihmetellyt mikä viehätys on maksullisissa naisissa. Jopa jotkut naiset puolustavat prostituutiota joka hämmästyttää minua! En ole koskaan käyttänyt maksullista naista vaikka sellaisia on joskus ollut tarjolla. Minusta sellaisessa ei ole mitään haastetta, jos en saa naista normaalisti olen ilman tai tyydyn nyrkkikyllikkiin. Millaisia ovat miehet jotka tällaista harrastavat? Eilen MOT:ssa käsiteltiin kyseistä asiaa ja siinä jutteli myös jämäkkä Kanadalainen kirjailija ja toimittaja Viktor Malarek jonka mielestä ei prostituutiota ole olemassakaan ainoastaan raiskaajia sekä sutenöörejä ja muita rikollisia jotka käyttävät hyväkseen naista, kysymyksessä on ihmiskauppa . Näitä naisia kuskataan esimerkiksi Suomeen väärillä houkutuksilla jonka jälkeen heitä aletaan kiristää ja uhkailla sekä heitä että heidän perheitään. Nämä naisparat eivät juurikaan kostu hommasta taloudellisesti muuten kuin rähmäisistä miehistä sillä rikolliset käärivät kaiken rahan. Latviassa laki on todella hyvä jossa välittäjät lyödään rautoihin ja he saavat kunnon tuomiot vastoin suomen löperöä käytäntöä. http://194.252.88.3/motweb.nsf/sivut/ohjelma
Miehet ryhdistäytykää jotta emme tukisi rikollisia !
Miehet ryhdistäytykää jotta emme tukisi rikollisia !
Vastaukset 3
Vanhimmat
Voit puhua mitä puhut mutta älä vetoa MOT ohjelmaan tekstissäsi jos haluat asiallesi edes jonkinlaista uskottavuutta. Oma kiinnostukseni asiaan lakaa heti jos kirjoittaja vetoaa johonkin tilauksesta tehtyyn sensaatiohjelmaan. Ymmärrän kyllä, että jotkut imevät vaikutteensa ja oman totuutensa ko. ohjelmantapaisista mutta älkää silti luulko kaikkia yhtä yksinkertaisiksi.
Nyt taas alkoi toi prostituutio hehkutus.sotketaan iloisesti aikuisten ihmisten vapaa valinta ja prostituutioon pakottaminen.ihmisillä on niin tunteet pinnassa,että kun tulee puhe kaupallisesta seksistä,niin kaikki looginen ajattelu yleensä kaikkoaa ja alkaa kliseinen jeesustelu ja sosiaaliporno.Jos joku ostaa seksiä niin ostakoon jos se bisnes toimii kahden aikuisen ihmisen yhteisestä sopimuksesta.Aina räväytetetään ihmisten silmille kauhistuttavaa sosiaalipornoa,mutta tarjoavatko poliitikot nuorille huonosti koulutetuille tytöile joitain varteen otettavia vaihtoehtoja,ettei tarvitse joutua tunteettomien sutenöörien armoille.
Voi olla poliitikoidenkin toimissa parantamisen varaa, mutta niiden mokat ei anna kellekään oikeutta syyllistyä parittamiseen tai ihmiskauppaan. eikä poliitikkojen välinpitämättömyys ole syy, että meidän pitää olla välinpitämättömiä.