sekavia tekstia

Voisko kahiva teha jostain koivunkuiresta ja onko nyt torstai hvai keskiviikkoo keititikö jo makaraona.
583
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

kahavia ei saaa koivunkuoresa. Sikurista ennen tekviät. Ha nyt on keskiviikko.
Mene osta kunnon kahvia niin selviät.

Äänestä

Missä päin maailmaa on jo keskiviikko? Meillä on tiistai. Köyhä ei kittaa kahvia kuppi tolkulla, vaan juo yhden kupillisen päivässä. Paketti kahvia kestää yli kuukauden!

Äänestä
  • Yks piisaa. Toisesta ei huomista voi liisaa.

    Äänestä

Tänän on AA kokous sielttä saa ilmainen kahvi.

Äänestä

Sokeri korppun kera meillä päin saa oikein sukla keksillä ja jos jollain on vuosi päivä saa täyte kakkulla

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jottasullaoliskysuttävää kirjoitti:

Voisko kahiva teha jostain koivunkuiresta ja onko nyt torstai hvai keskiviikkoo keititikö jo makaraona.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu