Aktiivimalli ja maahantunkeutujat

ovat tehneet tehtävänsä. Suomalaisten ei anneta enää lisääntyä kun elämiseen tarkoitetut varat siirretään hallinnon toimesta pakolla vierasmaalaisille luusereille. Työttömiltä, sairailta ja vähävaraisilta leikataan elantoa ja siirretään suomalaisia pilkkaaville maailmanvalloittajille.

Vieläkö ihmettelette, mitä halpavierastyövoima saa aikaiseksi. Suomalaiset TYÖmiehet ymmärtävät olla lisääntymättä kun ei ole elantoa. Se on vaistonvaraista.
11336
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Onneksi somaliämmä saa mennä jonon ohitse hoitamaan hampaitaan yksityisellä, ILMAISEKSI!
Ette arvaakkaan kuinka paljon on tullut maksamaan kädellisten hammashoito Suomessa?
Sinä maksat!

Äänestä

Elantoa ei voida leikata jos sitä ei ole alunperinkään itse ansainnut. Siis se mitä nyt leikataan on lorvimisraha tai makoiluraha.

Äänestä
  • Miksi maahantunkeutuneiden elatusrahoja ei leikata. Miksi näitä ei pakoteta etsimään ja tekemään työtä, jotta saisivat almunsa täysimääräisinä?

    Äänestä

  • kysyn-vaann kirjoitti:

    Miksi maahantunkeutuneiden elatusrahoja ei leikata. Miksi näitä ei pakoteta etsimään ja tekemään työtä, jotta saisivat almunsa täysimääräisinä?

    Matuilla on sama suoja kuin esimerkiksi lapsilla. Heitä holhotaankin keskitetysti laitoksissa kuten lapsia.

    Äänestä

  • kysyn-vaann kirjoitti:

    Miksi maahantunkeutuneiden elatusrahoja ei leikata. Miksi näitä ei pakoteta etsimään ja tekemään työtä, jotta saisivat almunsa täysimääräisinä?

    Useimmalla pakolaisella ei ole vielä työlupaa. Mutta, kun on sen saanut, niin rinnastetaan kantaväestöön. Päivitä tietosi.

    Äänestä

Minä poika lisäännyn useamman naisen kanssa.

Äänestä

No se on sinun asias.

Äänestä

Sitten femakot laittavat omat mausteensa soppaan tällä meetoo-vouhkaamisellaan. Sen tarkoitus lienee että suomalainen heteromies ei enää tuottaisi jälkeläisiä maailmaan. Kun miehet alkavat pelkäämään vastakkaisen sukupuolen lähestymistä syytteiden pelossa, feministit ovat pääsemässä tavoitteeseensa. Tänne halutaan vain muun väristä väkeä täyttämään maa. Heille kyllä femakoilta riittää myötätuntoa, teki osa heistä kuinka vakavia rikoksia tahansa.

Äänestä
  • Olisi kannattanut katsella eilen iltayöstä mätä Ylen dokkari tyttöjen silpomisesta, tällä kertaa Tansanian alueella, katsoin ja siinä kyllä näkyi yksi afrikkalaisen perimän tosi pimeä puoli räikeänä.

    Suomen verovaroja on syydetty kehitysapuna tuonne Tansaniaankin tolkuttomia määriä vuosikymmenten ajan ja missä se näkyy? No väestön lisääntymisessä ainakin, mutta ei koske sivistyksen tasoa ollenkaan.

    Suosittelen kaikille etnistä värinää kaipaaville suvakkihöperöille, ketkä puhuu geeniperimämme korjaamisesta matujen avulla, eli realismia kehiin.

    Voi tulla uusintana ja on varmaan Yle arkistossa katseltavissa? Paljon on pimeyttä tässä ajassa vielä ja suoranaista järjenköyhyyttä ja käsittämätöntä raakalaismaisuutta!

    Äänestä

Persut on tuhkiksia ja mahoja. Kehnot keenit.

Äänestä

Syitä tähän lapsettomuuteen voidaan spekuloida ja koko ajan vain lisää ja lisää spekuloidaankin, mutta kysymys kuuluu: kannattaisiko oikeasti TUTKIA asiaa kunnolla ja läpikotaisin, että saataisiin tietää mistä se kenkä OIKEASTI puristaa, että voidaan katsella sitten ihan järjen kanssa mitä asialle voitaisiin mahdollisesti tehdä????

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tyhmäkin.tuon.tietää kirjoitti:

ovat tehneet tehtävänsä. Suomalaisten ei anneta enää lisääntyä kun elämiseen tarkoitetut varat siirretään hallinnon toimesta pakolla vierasmaalaisille luusereille. Työttömiltä, sairailta ja vähävaraisilta leikataan elantoa ja siirretään suomalaisia pilkkaaville maailmanvalloittajille.

Vieläkö ihmettelette, mitä halpavierastyövoima saa aikaiseksi. Suomalaiset TYÖmiehet ymmärtävät olla lisääntymättä kun ei ole elantoa. Se on vaistonvaraista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu