Kyllä välillä suututtaa kun heti aamusta joidenkin sankareiden pitää mennä pienen kaupan kassalle heiluttelemaan 500 euron seteliä parin kympin ostosten kanssa. Mikä siinä on, että ensin pyydetään pankista suurin seteli minkä saa ja sitten mennään kiusaamaan kassoja sen kanssa?
Jos kauppa on avannut ovensa klo 9 niin miten ihmeessä te 500 euron setelin heiluttajat luulette, että kassassa on antaa siitä takaisin?
Sitten se on ihan turha selitys, että "pankista antoivat". Kukaan ei pankista väkisin työnnä 500 euron seteliä käteen. Myöskään pankkiautomaatit eivät anna tuon kokoisia seteleitä.
Mielestäni 500 euron seteli on epäkäytännöllisin seteli ikinä suuren arvonsa vuoksi. Onko sen kokoinen seteli vain munan jatke itsensä riittämättömäksi tunteville miehille? Eikö 200 euron seteli voisi riittää noille pullistelijoille?
500 € seteli
6
781
Vastaukset
- pullistella vaan
siinä onkin koko kuukauden raha samalla kertaa..ei tommoinen tähtihetki kauaa kestä...ja saahan joku siitä hyvää mieltä ja egoa koko kuuksi kerrallaan...
- varakas
Miksi ottaa pikkurahaa lompakkoon?
- vähän fiksumpi
se vastaus jo käynyt ilmi aloituksesta...pahvi!!
- minulla
ei ole paljon koskaan yhtään rahaa, kun antaa muoviläpyskän niin on aina tasaraha. :))Eikä ole niin väliä missä maassa ollaan!
- neiti
Juu ymmärrän, ett se voi ärsyttää ja sillee, mut 500e seteli ei kuitenkaan oo huono keksintö esim. auton käteisoston yhteydes..
Antaa niiden pullistella, joiden tilanne on mikä on..- korson pikajuna
nokun mitäs sitä turhaa monistuskoneella pienempiä seteleitä painaa,kun on riitävän isoja niin säästyy vaivaa.On nääs systemaattista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 30411676
- 1447146
- 1045962
Vanhempi mies
Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa425319- 534399
Minne sä aina välillä joudut
Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta304299On niin vaikea olla lähelläsi
En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na323621- 623618
- 833238
Nyt peukut pystyyn
Nyt kaikki peukut pystyyn, siirtopersu on aikeissa muuttaa Kannuksesta pois. Facebookissa haukkui tänään Kannuksen peru223145