Tämä helvetti mietityttää

Olin edellisessä elämässäni varmasti tosi ilkeä ja nyt kun elän täällä helvetissä, niin olen ihmetellyt muutamaa asiaa. Miksi täällä elää myös kaikki sukulaiseni? Osa tosi uskovaisia. Jehovan todistajiakin olen täällä nähnyt. Hallitus on täällä ihan sopiva, se ei aiheuta kummosta ihmettelyä, kuin sen verran että miten se niin hyvin sopiikin tänne helvettiin.
6432
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ajallinen ahdinko ei anna mitaan kuvaa helvetista. Turha pilkkailla.

Äänestä
  • Helvetti on mielisairaitten pappien keksintöä ja samanlaiset uskovat siihen. Helvetti on täälä maanpäällä, eli. Joku voi kokea elämänsä helvetiksi tietämättä etää vain maksaa edellisien elämien pahoja tekojaan.

    Äänestä

  • Kuolematonsieluni kirjoitti:

    Helvetti on mielisairaitten pappien keksintöä ja samanlaiset uskovat siihen. Helvetti on täälä maanpäällä, eli. Joku voi kokea elämänsä helvetiksi tietämättä etää vain maksaa edellisien elämien pahoja tekojaan.

    Heltvetti paholaisn paikka kun tämä maailman armotaousaika päättyy,siellä ovat mys ne jota rakstavat synnintekoa.

    Äänestä

Mielen tasolla kukaan ei ole mitään velkaa, on mahdollisuus valita uudelleen. Kun näyttää että tiedät mitä olet valinnut ja mitä on valittavissa "hyvä - paha" sinun näkökykysi näkee tilaisuuksia kaikkialla.
Kuten luettelit sukulaiset, jehovat, hallitus.
Valitse uudelleen. Näe kohtaamiset/elämä mahdollisuutena. Siinä mitä kohtaat koet vastauksen mitä olet valinnut. (hyvä-paha) Valitsematta jättämien vain siirtää ratkaisua

Äänestä

Luk 6:37 Älkääkä tuomitko,
niin ei teitäkään tuomita;
älkää kadotustuomiota lausuko,
niin ei teillekään kadotustuomiota lausuta.
Antakaa anteeksi,
niin teillekin anteeksi annetaan.

Aabraham uskoi Jumalaa
ja se luettiin hänelle
vanhurskaudeksi.

Huom! Aabraham ei uskonut jumalaan vaan uskoi Jumalaa= hän uskoi Jumalan sanan-

Äänestä

Kaiksta kalvavista madoista ei voi enää paeta kesämökille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


FinHell kirjoitti:

Olin edellisessä elämässäni varmasti tosi ilkeä ja nyt kun elän täällä helvetissä, niin olen ihmetellyt muutamaa asiaa. Miksi täällä elää myös kaikki sukulaiseni? Osa tosi uskovaisia. Jehovan todistajiakin olen täällä nähnyt. Hallitus on täällä ihan sopiva, se ei aiheuta kummosta ihmettelyä, kuin sen verran että miten se niin hyvin sopiikin tänne helvettiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu