Kauheat mitä tuolla jehovissa tapahtuu

Onneksi ei srk-siionissa ole tällaisia ongelmai.
71412
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

>>Jehoviin kuulunut Josefina joutui lapsena tutun miehen hyväksikäyttämäksi - edes oma äiti ei uskonut tytärtään**

Eikö juuri tälläisiä ole ollut Kerhossa satoja, eikä äiti ole uskaltanut asettua raiskatun puolelle.

Kysymyksessähän on epäilys, ei tuomio, mutta kuitenkin tämä yhdistää vielä enemmän Kerhoa ja JT;itä, molemmilla on harhassa oppi ja nyt tämä epäilys pedofiliasta.

Äänestä
  • Nykymenon mukaan minunkin vanhemmat olisivat rikollisia kun antoivat vitsaa jos en totellut. Kaikki selkäsaunat olivat kuitenkin tarpeen, rakkaudella annettuja.

    Äänestä

Kuin kaksi marjaa = VAIN ME -vanhoillislestadiolaisuus ja jehovalaisuus.

Äänestä
  • Olen samaa mieltä?
    Miksi joku uhkaa teidän Suomen mestaruutta yhdellä teolla, kun teillä niitä on tuhansia.
    Vankeuteen Jehovat pitäisi laittaa, kamalaa?
    Toisaalta heillä ei ole oikudessa edes mafiaa, ja kuten joku sanoi, - emme puolusta vääräuskoisia, oli ne oikeassa tai väärässä.

    Äänestä

Kummat raiskaavat enemmän omia lapsiaan - jehovalaiset vai vanhoillislestadiolaiset?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PuhujanVaimo kirjoitti:

Onneksi ei srk-siionissa ole tällaisia ongelmai.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu