Yhdessä Facebookin keskusteluryhmässä joku ROTin hengenheimolainen sanan virkkoi, noin nimesi:
"Ja nykyään kuulemma jo peruskoulun alakoulussa oppilailleen syötetään evoteoriaa faktana, siis vaietaan kaikista niistä valtavista ongelmista, jotka jopa evotiedemiehet myöntävät "salaisissa" kokouksissaan."
Taaskan ei tiedä pitäisikö itkeä vai nauraa. https://rlv.zcache.com/black_afghan_hound_wizard_jigsaw_puzzle-re2fdbfa70e57443d94254a43227fb560_ambtl_8byvr_324.jpg
"Evoteorian valtavat ongelmat"
10
280
Vastaukset
"...Evoluutiotiedemihet, pukeutuneina mustiin kaapuihinsa, ovat jälleen kokoontuneet Darwinin kuvalla koristeltuun takkahuoneeseen. Ja jälleen nousee huoli miten pitää valhe yllä kun ongelmia on niin paljon..."
Tälläistä meininkiäkö kretut uskovat että tiedemiehet pitävät. Ollaan kyllä aika kaukana todellisuudesta, heheheheee!!!!Ateistis-evolutionistinen tied on tunnetusti suuri salaliitto Raamattua vastaan. Kuussa ei ole käyty ja Elvis ja JFK ja luultavasti myös ainakin Stalin ja Einstein elävät hyvissä voimissa.
salmiakkisaluki kirjoitti:
Ateistis-evolutionistinen tied on tunnetusti suuri salaliitto Raamattua vastaan. Kuussa ei ole käyty ja Elvis ja JFK ja luultavasti myös ainakin Stalin ja Einstein elävät hyvissä voimissa.
Sanoisin, että jos joku uskoo jonkin Jeesuksen tai vastaavan tulevan takaisin, niin vaarana on, että tuo henkilö uskoo mitä vaan.
Selvää projisointia. Kun uskovaisilla on salaperäiset rituaalinsa, niin tietysti "vastapuolella" on myös...
- toesaaltaohaseniinni
kekek-kekek kirjoitti:
Selvää projisointia. Kun uskovaisilla on salaperäiset rituaalinsa, niin tietysti "vastapuolella" on myös...
On turhaa luulla että jos tulee uskoon muuttuisi tyhmemmäksi tai viisaammaksi kuin mitä on syntynyt.
Eikä ateistiksi kirjautuminen lisää ällin määrää hemmon kuupassa. salmiakkisaluki kirjoitti:
Ateistis-evolutionistinen tied on tunnetusti suuri salaliitto Raamattua vastaan. Kuussa ei ole käyty ja Elvis ja JFK ja luultavasti myös ainakin Stalin ja Einstein elävät hyvissä voimissa.
Näin viime viikolla myös prinsessa Dianan ja Maon. ;-)
Kuulemma kuulemma, mutta kun evoluution opetus tulee opetusohjelman mukaan vasta seiskalta alkaen. Jo silloin, kun itse olin uskis, monet viljelivät kaikenkarvaisia juttuja, joiden todellisuuspohja oli vähintäänkin arveluttava. Pääasia, että ne tukivat omaa maailmankuvaa. Fiksummat epäilivät, mutta useimmiten nyökytteivät mukana, kun veli asiasta todisti.
Ja onhan evoluutioteoria yhtä "faktaa" kuin tieteellinen teoria yleensäkin. Se on paras saatavilla oleva tieteellinen selitys luonnossa havaittavalle evoluutiolle. Ei sen sen faktuaalisemmaksi tule.- olenkanssassamaamieltä
Paras voidaan selvittää vertaillen mutta nyt sitäkään ei tehdä.
- HeikkoArgumentti
olenkanssassamaamieltä kirjoitti:
Paras voidaan selvittää vertaillen mutta nyt sitäkään ei tehdä.
Vertaillen mihin? Raamattuun, Kalevalaan vai Bhagavad Gītā:aan?
Miksi tieteellistä teoriaa pitäisi verrata uskonnollisiin tarinoihin? Pitääkö historiaa verrata Ilias ja Odysseija teokseen?
- Kukaaneitiedä
Eikä tule tietämään, mistä ollaan tänne tultu. Keskustelu tulee jatkumaan ja pirun pahalla päällä ollaan oman kannan puolesta.
Jättäkää typerä väittely ja keskittykää olennaiseen, eli eläkää olemassaolevassa maailmassa, koska ette muuta voi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 263238
- 721580
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa801129Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää1451052- 45941
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.45888- 61882
Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe171862- 42836
Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis139775