Hyvä keskustelu Pressiklubissa

Tänä iltana. Aiheena mm. Turun terrori-iskun uutisointi. Paikalla Atte Kaleva ja Hussein Al Tae.

Tolkkua tarvitaan myös uutisoinnissa.
7195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kaleva sanoo suoraan asiat, se on hyvä. Hän on myös asiantuntija.

Äänestä
  • Onks' linkkii?

    Äänestä

  • Hyvä, että väitteet median salailusta todettiin hänenkin mielestään nykyään aiheettomiksi.

    Tietysti joka rikokseen ei ole välttämätöntä kirjoittaa tekijän etnistä taustaa, olkoon tekijä sitten taustaltaan vaikka Syyriasta. Hämeestä tai Luxemburgista ellei erityistä syytä ole.

    Hussein Al Tae otti esille myös hyvän pointin siitä, että terroristeille ei annettisi mediassa esiintymisaikaa propagandalleen.
    Suomessakin MV lehti esitteli auliista Isisin"mainosvideoita".

    Äänestä

Uusinta on huomenna sunnuntaina klo 11.15. Sen jälkeen varmaan löytyy Areenasta.

Äänestä
  • Kiitos!

    Äänestä

  • Jees!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rrff kirjoitti:

Tänä iltana. Aiheena mm. Turun terrori-iskun uutisointi. Paikalla Atte Kaleva ja Hussein Al Tae.

Tolkkua tarvitaan myös uutisoinnissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu