Rinne esittely demareiden uuden ohjelman

Rinteeltä tuli jo ainakin kymmenes demareiden ohjelma. Varjonyrkkeilyä hallitusta vastaan. Ketä kiinnostaa! Vilttiketjulaiset heittävät hiekkaa jäälle, Siitä huolimatta hallitus tekee maaleja!
2199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Veroprosentiksi 100 ja verotulot maksetaan SAK:lle. Sellainen on SDP:n kansan kusetusohjelma.

Äänestä

Kuka enää uskoo SDP:a ja Rinnettä! Tahallista jarrutusta hallituksen esityksiin ilman mitään kunnollista omaa ehdotusta. SDP;n ehdotus sosiaaliturvan tuleviksi muutoksiksi on pelkkiä katteettomia lupauksia , kaikkea hyvää kaikille , mutta ei mitään tietoa kustannuksista tai maksajista. No, lisää velkaa ja veronkorotuksia, ja valtion talous taas syöksykierteeseen., mikäli näin toimittaisiin. Populistista äänten kalastelua!

Myös Krista Kiurun tahallinen jarrutus soten käsittelyssä on uskomattoman törkeää! Pitkitetään ja jarrutetaan jo loppusuoralla olevaa soten käsittelyä vain siksi, että väärät puolueet saisivat nyt jo monen hallituksen aikana turhaan yritetyn soten saada maaliin. Ei mitään väliä kustannuksista ja kansalaisten terveydenhoidon rapautumisesta, kunhan vain saadaan jarrutettua ja vastustettua hallitusta. SDP;llä ei ole edes ministereiksi sopivia henkilöitä, en voi kuvitella esimerkiksi JarruKiurua ministerinä tai Antti Rinnettä pääministerinä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jokotaas kirjoitti:

Rinteeltä tuli jo ainakin kymmenes demareiden ohjelma. Varjonyrkkeilyä hallitusta vastaan. Ketä kiinnostaa! Vilttiketjulaiset heittävät hiekkaa jäälle, Siitä huolimatta hallitus tekee maaleja!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu