Soini pillittää tyhmyyttään

Vikisee telkkarissa kuin uitettu vanha koira.
8116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

tuhosi Vennamon perinnön mutta itsellä on aikas hyvät tulot tulevan eläkkeen pohjaksi nyt

Äänestä

Minä olen samaan aikaan jalkavaimon päällä. Huomenna lähden Brysseliin kaljoille.

Äänestä

Kuolevan puolueen (siniset) korinoita !

Äänestä

Meni totaalinen arvostus aikoinaan tuota jeppeä kohtaan.

Äänestä
  • Sehän on huijari ja pummi, kuten kaikki siniset lutkat.

    Äänestä

En ole luottanut Soiniin enää vuosikausiin. Syy on se, että aina oma lehmä ojassa ja oman henkilökohtaisen maineen ja (rahallisen) edun tavoittelu.

Äänestä

Taitaa täällä vain itkeä ne jotka pitivät Soinia vapahtajana ja kun totuus kävi ilmi niin omaa tyhmyyttään ei voida tunnustaa vaan vingutaan kuinka paha Soini on. Soini teki niin kuin kaikki järkevät ihmiset tiesivät Soinin tekevän jo kauan ennen kuin PS pääsi hallitusvastuuseen.

Soini on toiminut suunnitelmallisesti ja johdonmukaisesti, jos Halla-aho olisi tiennyt paikkansa niin PS ei olisi hajonnut ja eduskunnasta tippuminen olisi voinut olla hieman vähäisempää.

Äänestä

No nyt pääsi persulauma kommentoimaan.
Halla-aho ompi jumalamme.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VerovarasSoini kirjoitti:

Vikisee telkkarissa kuin uitettu vanha koira.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu